Bratislavské bábkové divadlo otvorí výstavu svojich bábok v Piešťanoch. Výstava DEPOZITÁRIUM bude otvorená od 13. februára v Mestskej knižnici mesta Piešťany.

Na základe dlhoročnej spolupráce Bratislavského bábkového divadla s Mestskou knižnicou mesta Piešťany vznikla vzácna príležitosť nielen prezentovať bábkové divadlo formou odohraných predstavení, ale aj priblížiť jeho fenomén návštevníkom knižnice prostredníctvom vlastnej expozície. Výstava bábok Bratislavského bábkového divadla DEPOZITÁRIUM sa začne 13. februára.

„Prezentované bábky sú výberom z desiatich inscenácií, ktoré sú prierezom tvorby nášho divadla počas divadelných sezón v rokoch 1995 až 2018,“ hovorí scénografka Martina Fintorová z umeleckých dielnídivadla, ktorá pripravila koncept a priestorové riešenie výstavy. „Táto výstava približuje divadelný svet bábok, ktoré postupne vznikali počas mnohých spoluprác s celou plejádou režisérskych osobností ascénických výtvarníkov.”

Návštevníci tak uvidia bábky z inscenácií ako Začarované gajdy, Kvak a Čľup, Príšerka Charlie, Krása nevídaná, Soľ nad zlato alebo Myška nie je líška či Púpavienka. Tie sú výsledkami prác výtvarníkov ascénografov ako sú Hana Cigánová, Zuzana Cigánová, Eva Farkašová, Von Dubravay, Barbora Šujanská,Martina Fintorová a ďalších.

„Depozit je skladom bábok a rekvizít, všetko pekne uložené v lodných kufroch a visiace na stojanoch. Tu oddychujú bábky, ktoré už skončili svoj divadelný život na javisku, no spolu tvoria úctyhodnú zbierku, preto vykukli z nášho skladu, aby vás prišli potešiť. DEPOZITÁRIUM je jedinečná príležitosť zažiť divadelné bábky na vlastné oči, naživo a zblízka,” pozýva návštevníkov Martina Fintorová.

Výstava bábok Bratislavského bábkového divadla DEPOZITÁRIUM sa bude konať od 13. februára do 31. marca 2023 v Mestskej knižnici mesta Piešťany. Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Poď z ulice do knižnice VIII. Vstup je voľný.

Zdroj: TS