Bratislavské bábkové divadlo oslávi Medzinárodný deňbábkarstva bezplatnými predstaveniami. Divadlo 20. marca dvakrát odohrá bezplatné predstavenie Neviditeľní, nominované na cenu DOSKY.

Medzinárodný deň bábkarstva oslávi Bratislavské bábkové divadlo aj tento rok. V nedeľu 20. marcadvakrát odohrá inscenáciu Neviditeľní, a to pre všetkých divákov bezplatne.

Hravá inscenácia v réžii Moniky Kováčovej a Márie Danadovej z nezávislého divadelného zoskupenia ODIVO prenesie publikum do sveta vízií, snov a fantastických objavov. Diváci sa spolu s tvorcami stanúsvedkami premeny zvukov na hudbu, materiálu na živé bytosti a slov na poéziu. Počas tohto zážitku ich budesprevádzať hudba Juraja Haška, lídra skupiny Sto múch.

Za inscenáciu Neviditeľní získali tvorcovia aj nomináciu v kategórii Mimoriadny počin v oblasti činoherného divadla na divadelných oceneniach DOSKY. Koncom roka 2021 boli Neviditeľní dokonca adaptovaní dopodoby rozhlasovej hry pre RTVS.

Bezplatných Neviditeľných odohrá divadlo v nedeľu 20. marca dvakrát, o 10.00 a

14.30 na Záhradníckej 95. Inscenácia je vhodná pre divákov od 5 rokov a jej vznik z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Bezplatné lístky si treba vopred zabezpečiť online na https://babkovedivadlo.maxiticket.sk/.

Bratislavské bábkové divadlo od konca minulého roku dočasne pôsobí v sále Radošinského naivnéhodivadla. Od februára funguje divadlo v režime ZÁKLAD.

Zdroj: TS