bratislava-inline 2012 – Štartuje deviaty ročník bratislavských korčuliarskych piatkov!

V piatok 6. júla sa oficiálne začína deviata inline korčuliarska sezóna na cestách hlavného mesta. Bratislavskí korčuliari sa môžu tešiť na jazdy po mestských ťahoch od 6. júla do 31. augusta. Tento rok čaká účastníkov niekoľko skvelých noviniek: trasy, tematické jazdy, skvelé súťaže či atraktívny sprievodný program.

Čo je bratislava-inline – bratislava-inline je neodmysliteľnou súčasťou bratislavského letného programu. Každý piatok sa stretne približne 1,200 korčuliarov, aby si vychutnali cestu na trasách, kde počas celého týždňa jazdia autom či mestskou hromadnou dopravou. Pocit z takejto jazdy je jedinečný výbornou atmosférou a energiou, ktorú treba zažiť na vlastnej koži.

Je to pre mňa? – Akcia je pre každého, kto vie jazdiť na korčuliach. Dôležité je vedieť zabrzdiť a zísť dole kopcom. Na jazdy chodia mladí aj starší, jednotlivci aj skupinky, korčuľujú sa pre radosť, zážitok, s kamarátmi, s rodinou, s hudbou, alebo len tak. Aj tento rok budú k bratislava-inline patriť neodmysliteľné tematické jazdy ako karnevalová, koncertová či špeciálna olympijská a ďalšie. Informácie o nich nájdete na oficiálnej stránke www.bratislava-inline.sk.

Bojím sa! / Nudím sa! – Ak sa bojíte jazdiť do kopca, z kopca, po koľajniciach či v mase ľudí, je tu pre vás pred jazdou inline škola, kde vám inštruktori pomôžu a poradia. Ak je jazda pre vás príliš pomalá, skúste prekorčuľovať trikrát z konca davu na jeho úplný začiatok, neoľutujete!

bratislava-inline_vajanskeho-nabr.jpeg

Miesta, časy a trasy – V tejto sezóne sa prestrieda až päť trás: petržalská so štartom v oddychovej zóne nákupného centra Aupark a štyri cez staré mesto a Ružinov so začiatkom za novostavbou Slovenského národného divadla. Korčuliari sa stretávajú od 20.00, štart je o 21.00 a čas medzitým vypåňa sprievodný program – partnerské stánky s množstvom užitočných darčekov pre korčuliarov, inline škola, požičovňa a servis korčúľ „na počkanie“ a ďalšie.

Ako? Na akciu sa nemusíte registrovať, stačí len prísť. Ak nemáte korčule, môžete si ich pred štartom požičať, avšak až od druhej jazdy 13. júla. Navyše bratislava-inline je pre všetkých zdarma.


Novinka – BKIS prináša: „BIL dance s The Pastels“ – Horúcou novinkou je takzvaný „BIL dance“, ktorý vzniká počas celej sezóny v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom (BKIS) a aktuálne najznámejšou tanečnou skupinou The Pastels. Za 9 týždňov chceme naučiť minimálne tisíc korčuliarov krátku choreografiu, ktorú na záver sezóny odtancujeme v plnej paráde na atraktívnom mieste pre ľudí v meste! Mini tréning bude prebiehať vždy pred jazdou, t.j. v piatok o 20.30.

Súťaž Jazdi na plný plyn – Generálny partner Západoslovenská energetika, a.s vytvorila v rámci osláv 90. rokov spoločnosti súťaž Jazdi na plný plyn pre všetkých korčuliarov na bratislava-inline. Každý týždeň bude vyhlásená súťažná otázka týkajúca sa histórie elektrickej energie. Súťažiaci vyplnia výherný lístok a odovzdajú priamo na akcii, kde sa aj bude konať samotné žrebovanie o poukážku na inline výstroj v hodnote 90 eur. Všetky dôležité informácie a aktuálnu súťažnú otázku nájdete na www.zse.sk/bratislava-inline.

Zdroj: bratislava-inline 2012
Publikoval: Redakcia GREGI.NET