Braňo Jobus má animovaný videoklip Komisár Mrodge. Bude z toho seriál.

Braňo Jobus napísal už dvanásť kníh, určených nielen pre deti, ale aj pre dospelých. K nim tento rok vydal pod hlavičkou Jobus Pubertus hudobný album s názvom Pesničky o knihách Jobusových. Z neho teraz ponúka prvý videoklip k pesničke Komisár Mrodge. O jeho spracovanie sa postaral Jakub Króner zo štúdia Inout. Obaja umelci takto predstavujú prostredníctvom tohto videoklipu, ako bude vyzerať ich spoločný animovaný seriál s rovnomenným názvom. Projekt Jobus Pubertus predstaví svoje Pesničky o Knihách Jobusových naživo ešte koncom roka na koncertoch v Bratislave a Novom Meste nad Váhom.

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako by mohli vyzerať Jobusove knihy na filmovom plátne? Už nemusíte, minimálne v prípade akčného príbehu Komisár Mrodge. Práve na základe tejto knihy vznikol prvý diel seriálu s rovnakým názvom, o ktorý sa postaral Jakub Króner so svojim tímom z Inout. Aby fanúšikov nielen kníh Braňa Jobusa, ale aj jeho hudobnej tvorby naladili na tento počin, predstavili dnes prvý videoklip. 

V hlavných úlohách vystupujú Komisár Mrodge, Ploštice, netopier Nehoslav, labuť Violette, prasa Armando a ďalšie postavičky, ktoré môžete poznať práve z tejto knihy Jobusovej. „Jakub si sám vybral komisára Mrodgeho, že na základe mojej knihy natočí animovaný seriál. So svojim tímom z Inout štúdia prečítali knihu a presne podľa nej natočili prvý diel seriálu. Som z toho nadšený. Doteraz to bol pre mňa nesplniteľný sen. Je to krásne poskladané puzzle,“ teší sa z novinky Braňo Jobus.

Braňo Jobus je hudobník a spisovateľ, ktorý podľa vlastných slov nemá problém s nápadmi, ale s časom. Keď si niečo zaumieni a stanoví si termín, tka ho aj dodrží a zakaždým z toho vznikne pozoruhodné dielo. Tak tento rok nahral a vydal album Pesničky o knihách Jobusových. Niekoľko z noch predstaví už v decembri na špeciálnych krstných koncertoch 15.12. v bratislavskom klube Randal a v Blue Note v Novom Meste nad Váhom. „CD obsahuje piesne ako Komisár Mrodge, Červotoč Chrumo, Muflón Ancijáš, čiže presne podľa názvov mojich kníh. Okrem toho na týchto koncertoch predstavím aj dve nové knihy Tajná správa a Zvon. Premietneme aj pilotnú časť tohto animovaného seriálu Komisár Mrodge,“ pozýva Braňo Jobus do klubov. 

Pre hudobníka samotného je podľa jeho slov najvzrušujúcejšie a veľmi sa teší, keď prichádzajú ľudia na koncerty a tým, ktorí prídu, dokáže urobiť radosť. Ročne absolvuje Braň§o Jobus stoosemdesiat koncertov a besied. Decembrové vystúpenia však budú úplne iné. „S Jobus Pubertus, kde hrá aj môj syn nacvičíme niekoľko piesní aj z tohto albumu o knihách, potom zahráme s Pánom Bratom oživený projekt Zahradné domčeky a na záver vystúpia Karpatské Chrbáty.“ Ak sa chcete dobre pripraviť na tento večer, navštívte aj stánku www.knihajobusova.sk. Lístky sa budú dať zakúpiť priamo na mieste v deň koncertu.

komisar-mrodge

redakciu informoval PR manažér Edo Kopček
Foto: archív Braňo Jobus a Inout Studio