Biografia Michaela Žantovského HAVEL vychádza ako audiokniha!

Medzinárodný knižný bestseller Michaela Žantovského HAVEL vychádza už dnes, 29. septembra v audio podobe v podaní autora, Jana Vondráčka a Zuzany Stivínové. Viac ako 550 strán knihy vychádza na 2CD-MP3/MP3/FLAC. 

Keď v roku 2014 vo vydavateľstve Argo vyšla česká verzia knihy Michaela Žantovského HAVEL, okamžite sa stala bestsellerom. V predslove knihy autor píše: “Táto kniha sa zrodila zo zármutku a z vďačnosti. Niekoľko týždňov som sa s Havlovým skonom v decembri 2011 nevedel vyrovnať. O mesiac neskôr som dospel k názoru, že mu dlžím aspoň knihu.”

Autor čerpal z vlastných zážitkov a skúseností, z literatúry, rozhovorov, zápisov, Havlových prejavov literárnych, politických aj filozofických.

Kniha vznikala dva roky a pravdepodobne pre angloamerický trh. Dielo vzbudilo po vydaní vo vydavateľskom svete absolútne nadšenie. Práva na vydanie sú predané do desiatok jazykov.

V súčasnosti je Michael Žantovský riaditeľom Knižnice Václava Havla, inštitúcie, ktorej cieľom je zhromažďovať, študovať a šíriť dielo a odkaz tohto veľkého muža, dramatika, literáta, nevšedného mysliteľa i politika, a pripomínať súčasným generáciam fascinujúci prínos jeho práce.

Audioknihu číta Jan Vondráček; vďaka jeho prejavu poslucháč s napätím vníma všetky skutočnosti a netrpezlivo očakáva pokračovanie, mottá k jednotlivým kapitolám zanietene prednáša Zuzana Stivínová a tri úvodné kapitoly predčítal autor sám. Počúvanie uvádza znelka Hovorů z Lán (Na shledanou v lepších časech) a zakončuje Óda na radosť inštrumentovaná Michalom Pavlíčkom na slová Michaela Žantovského.

Audiokniha Michael Žantovský: HAVEL je v predaji od 29. septembra 2017.

ZDROJ : SUPRAPHON / SOUL FOR SHOW 2017