Big Thief, The Neighbourhood a Kid Francecoli přijedou do Prahy příští rok.

Americká indiefolková skupina Big Thief v čele s charismatickou Adrianne Lenker svůj pražský koncert již jednou zrušila. Na své české fanoušky ale nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. Koncert proběhne 12. února 2022. Vstupenky (550 Kč) budou v prodeji od 11. června na Fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.

Brooklynská folkrocková formace Big Thief vedená písničkářkou Adrianne Lenker před dvěma lety pořádně zahýbala indie scénou dvojicí desek U.F.O.F. a Two Hands. Jen málokteré kapele se za jeden rok povede vydat dvě úspěšné nahrávky, které obě zabodují ve výročních výběrech médií jako Pitchfork nebo The Guardian. Příběh protikladné dvojice desek se začal psát třicet mil západně od El Pasa mezi sady pekanových stromů nedaleko mexické hranice, kam se čtveřice hudebníků odebrala, aby odtržena od civilizace nahrála první a abstraktnější U.F.O.F.. Hned po jejím dokončení přišlo na řadu surovější dvojče Two Hands. Not, nejvýraznější skladbu z novější desky, zařadil do svého každoročního playlistu i Barack Obama.

Už ani nevíme, kolikrát jsme koncert The Neighbourhood odkládali – ale těšíme se na něj a nechceme o něj přijít. Uspořádat rozsáhlé evropské turné je pro americkou skupinu velikosti The NBHD kvůli mnoha přetrvávajícím otazníkům stále nemožné. Místo toho, aby kapela své fanoušky napínala do poslední chvíle, rozhodla se koncert ještě jednou přesunout, aby do Prahy přijela v té nejlepší formě a všichni si mohli užít bezpečný koncert v patřičné atmosféře. Nové datum koncertu The Neighbourhood je 9. října 2022.

Kvůli nejasnostem ohledně koncertování napříč Evropou svůj koncert přesouvá i francouzský producent Kid Francescoli, který v Café V Lese vystoupí 6. května 2022. Vstupenky na oba koncerty zůstávají v platnosti, jejich prodej nadále pokračuje na Fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.

Big Thief 12. 2. 22 MeetFactory, Praha
Kid Francescoli 6. 5. 22 Café V Lese, Praha
The Neighbourhood 9. 10. 22 Forum Karlín, Praha

Zdroj: TS