Beats for Love 2018: Na festivale vystúpi držiteľ ceny Grammy!

Vonku je síce stále zima, no leto sa pomaličky ale isto blíži a organizátori najväčšieho festivalu elektronickej hudby Beats for Love stále pokračujú vo zverejňovaní mien, ktorých predstavili v uplynulých týždňoch už naozaj veľa. Všetkým týmto menám jednoznačne kraľuje legenda house music Roger Sanchez.

Americký DJ a producent Roger Sanchez sa predstaví hneď prvý festivalový deň na hlavnom Love stage. Za svoju bohatú kariéru má na konte niekoľko nesmrtelných klasík tanečnej hudby akými sú “Another chance”, “Turn On The Music” alebo “Lost” a tiež aj veľké množstvo medzinárodných ocenení, z ktorých tou najprestížnejšou je určite cena Grammy.

Spolupracoval s takými legendami svetovej hudobnej scény akými sú Michael Jackson, The Police, Diana Ross, Jamiroquai či Maroon 5. „Roger je hudobnou ikonou neskutočných rozmerov, nemohli sme ho jednoducho nezavolať. Aj z toho dôvodu sme ho zaradili podobne ako Fatboy Slima minulý rok na multižánrový Love stage” – vysvetľuje voľbu pódia riaditeľ festivalu Kamil Rudolf.

Rogera Sancheza na Love stagi doplní aj slovenské hip hopové duo Kali & Peter Pann, ktorí už na Beats for Love zažili svoju premiéru, ale obaja nepochybne patria k špičke česko-slovenskej hip hopovej scény. Kali sa v roku 2016 s pesničkou “Veľa slov” umiestnil na 9. mieste v celosvetovom rebríčku najpopulárnejších videí, ktoré zostavuje spoločnosť Google.

Prvého zverejneného umelca sa dočkal aj “House stage”. Jedná sa o prvú zástupkyňu nežného pohlavia. Sam Divine je anglická DJka, producentka a majiteľka labelu DVINE Sounds, ktorá aktuálne patrí medzi najvyhľadávanejšie umelkyne svojho žánru.

Podobne ako “House stage” sa prvého mena dočkal aj “Breakbeat stage”. Je ním DJ a producent z Anglicka, ktorý vystupuje pod pseudonymom Deekline. Jeho tracky a spolupráca s Ed Solom či Wizardom sa stali obrovskými hitmi s miliónovými počutiami.

Organizátori nelenili a zverejnili aj mená pre Raggae2Jungle stage.

Návrat do ČR hlásia aj dámy z Londýna, ktoré patria do zoskupenia CongoNatty Family, a hovoria si Nänci a Phoebe. Do Ostravy dorazia zo svojim dvorným DJom Wu-Lu. Tieto dve dámy doplní ich krajan Demolition Man. Spevák, skladateľ, zvukový inžinier, textár a producent, ktorý si hovorí Ras Demo, sa na scéne pohybuje už od 80. rokov a na scéne pôsobí už takmer 30 rokov. Jeho vášeň pre hudbu je večná. Vystúpil už vo viac ako 30 krajinách sveta a je súčasťou všetkých uznávaných reggae alebo jungle parties a festivalov, preto je nám cťou, že tento rok vystúpi aj na Beats For Love” – dodáva Kamil Rudolf.

Prvej hviezdy sa dočkali aj fanúšikovia najtvrdšieho stageu na festivale “Devastator Hardstyle & Hardcore stage”. Zahrá tu taliansky DJ Mad Dog, ktorý je tvorcom hymny pre najväčší hardcore festival sveta Dominator!

“Obojživeľný” EDM & Trance stage taktiež oznámil svojho prvého trancového vystupujúceho, ktorým je finské duo Super8 & Tab. Svoje tracky vydávajú na takých labeloch ako Armada Music alebo Anjunabeats.

Populárny Drum and Bass stage odkryl ďalších troch vystupujúcich, tentoraz z Európy. Predstaví sa maďarský Jade, jeho krajan Mindscape, a taktiež mladý bulharský DJ a producent L33. Títo traja páni sú členmi stále viac populárnejšieho vydavateľstva Eatbrain. Zaujímavosťou je, že keď Mindscape začínal zo svojou kariérou, bulharský mladík L33 mal iba 3 roky :)

Nemenej populárny Techno stage sa rozrástol o dvoch vystupujúcich. Lea Dobricic je srbská DJka a producentka, ktorá v roku 2013 vyhrala súťaž Burn Studio Residency a v súčasnosti je rezidentkou slávneho klubu Privilege na Ibize. Doplní ju španielsky matador Horacio Cruz, DJ a producent, ktorý sa na techno scéne pohybuje viac ako 20 rokov, a ktorý svoje sety hráva výhradne z gramcov.

Na záver je potreba predstaviť tiež prvého vystupujúceho na Electroswing stage. Tým je DJ, producent a jeden zo zakladateľov electroswingu vôbec, The Swing Bot! Tento Francúz, mimo iného remixuje do electroswingovej podoby aj tie najväčšie hity súčasnej tanečnej a popovej hudby.

Festival Beats for Love sa koná od  4.-7.7.2018 v industriálnom parku Dolní Vítkovice, Ostrava. Takmer 400 umelcov z celého sveta vystúpi na viac než 10 pódiách. Vstupenky sú aktuálne v predaji za 690 kč + poplatky predajcu. V predaji sú aj VIP vstupenky. Všetky potrebné informácie nájdete na stránke  www.b4l.cz alebo na Facebookovom profile www.facebook.com/beats.for.love.

Zdroj: TS