BC One Cypher v srdci Slovenska. Súčasť festivalu The Legits Blast.

Historicky prvým slovenským mestom, ktoré bude hostiť Red Bull BC One CZ/SK Cypher, sa stalo srdce stredného Slovenska – Banská Bystrica. Možno sa viacerí z Vás pýtate, prečo práve mesto pod Urpínom, ale odpoveď je jasná. Ak nevieš, čítaj ďalej.

Banská Bystrica sa už šieste leto mení počas celého týždňa na mekku svetového b-boyingu a skutočný Hip Hop doslova cítiť na každom rohu. Do mesta prúdia stovky tanečníkov a fanúšikov kultúry ulice z viac ako 60-tich krajín sveta a menia atmosféru na nepoznanie. Na viacerých miestach ako Europa Shopping Centre, Ministry of Fun či Urban Spot sa dejú rôzne sprievodné aktivity a inšpirácia sa dá nasávať priamo zo vzduchu. Tak by sa dal stručne charakterizovať týždeň v Banskej Bystrici počas festivalu The Legits Blast.

Hong 10 (R) of Koreo competes against Victor (L) of the USA at La Grande Halle de la Villette during the Red Bull BC One World Final in Paris, France on November 29th 2014. // Little Shao/Red Bull Content Pool // P-20141130-00125 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

Celý projekt pôvodne začal pod názvom Outbreak Europe a plnil úlohu európskej kvalifikácie na svetové finále do USA. Raketovým tempom si však organizácia našla svoje miesto medzi úplnou špičkou bboy podujatí vo svete a z jamu sa razom stal jedinečný festival, ktorý v našich končinách nemá obdobu. Pribudol poľský tanečný kemp Catch The Flava, výročná party slovenskej crew Hasta La Muerte, battle národov v Rep Your Country, grafitti jam, streetball či viacero hudobných koncertov.

„Veľkou novinkou tohto ročníka je Red Bull BC One, naprestížnejšia 1vs1 breaking súťaž na svete, ktorá sa po prvýkrát uskutoční na Slovensku, a práve v rámci The Legits Blast. Je pre nás cťou byť toho súčasťou. Vďaka Red Bull BC One CZ/SK Cypheru návštevníci uvidia to najlepšie, čo na domácej scéne máme,“ tešia sa organizátori 6. ročníka festivalu.

Alcolil of Russia (L) and Victor of the USA (R) hug after battling at La Grande Halle de la Villette during the Red Bull BC One World Final in Paris, France, on November 29th 2014. // Nika Kramer/Red Bull Content Pool // P-20141130-00140 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

Prvý slovenský Red Bull BC One Cypher sa odohrá v klube Ministry of Fun, a to v sobotu po veľkom finále Outbreak Europe presne o 21:00.

Red Bull BC One CZ/SK Cypher sa tak presúva do absolútneho centra diania a niet pochýb o tom, že to bude neskutočná šou! Kupuj lístok už teraz!

Viac info o BC One Cypher: https://www.redbull.sk/cypher
Viac info o festivale: https://www.thelegitsblast.com
Red Bull BC One CZ/SK Cypher event: https://www.facebook.com/events/974949199212418/

D079B5AE-06BD-40DF-A775-BBFE06F47C71[85]

Zdroj: Red Bull SK