Autumnist – Remixérska súťaž singla Some Ground.

Po singloch Tiny Bit a A Distant Speck z čerstvo vydaného štúdiového albumu AUTUMNIST – Sound Of Unrest bude už čoskoro vydaný aj tretí. Bude ním skladba Some Ground s hosťujúcim spevákom Richardom Imrichom z NYLON UNION a vydanie je naplánované na 22. októbra 2013.

Pri tejto príležitosti sa Autumnist rozhodol usporiadať verejnú súťaž o zremixovanie tejto skladby (Some Ground Remix Contest), ktorej sa môžu zúčastniť hudobníci či producenti, ktorí zatiaľ nie sú zmluvne viazaní s hudobnými vydavateľstvami. Trvanie súťaže je stanovené oddnes do 30. septembra, dokedy si môžu autori stiahnuť na oficiálnych webových stránkach autumnist.com zvukové stopy skladby a prihlásiť a poslať svoj remix.

autumnist_photo_by_milo_fabian_1200px

Tri najlepšie remixy, ktoré vyberie osobne AUTUMNIST, vyjdu ako B-strana exkluzívnej limitovanej edície 12-palcového vinylového singla, A-stranu obsadia remixy vytvorené mimo tejto súťaže, na ktorých už pracujú vybraní remixéri. Širší výber remixov vyjde digitálne ako MP3 / FLAC a bude voľne stiahnuteľný. Najlepší traja remixéri okrem toho obdržia ako cenu samotný vinylový singel Some Ground, aktuálny album Sound Of Unrest podľa vlastného výberu na vinyle alebo CD a oficiálne tričko s grafickým motívom z albumu. Všetci remixéri, ktorí splnia podmienky a prispejú svojím remixom do súťaže získajú download kód na voľné stiahnutie albumu Sound Of Unrest v digitálnej forme.

Album Sound Of Unrest vyšiel na značke Deadred Records 6. júna 2013 (Slovensko) a na Starcastic Records 10. júna 2013 (Česká republika) v digitálnej forme vo formátoch MP3, FLAC na stiahnutie na stránkach oboch vydavateľstiev, Bandcamp profile kapely ako aj v sieťach distribútorov ako iTunes, Spotify a pod. Rovnako vyšiel na CD a 12″ vinyle, oba nosiče sú balené v netradičnom, ručne potlačenom obale z recyklovaného papiera s unikátnym výtvarným spracovaním.

some-ground_remix_02

AUTUMNIST momentálne pripravuje s kapelou v štúdiu nový koncertný program, ktorý bude obsahovať skladby z nového albumu a ktorý predvedie naživo na sérii koncertov v slovenských a českých kluboch v nasledujúcich mesiacoch.

Oficiálna stránka remixérskej súťaže so všetkými relevantnými informáciami
www.autumnist.com/some-ground-remix-contest/

Single z albumu na free download v MP3/FLAC:
Tiny Bit (https://autumnist.bandcamp.com/album/tiny-bit-single)
A Distant Speck (https://autumnist.bandcamp.com/album/a-distant-speck-single)

Video preview albumu Sound Of Unrest:

Album Sound Of Unrest so všetkými dostupnými formátmi (digital download, CD, LP)
www.autumnist.bandcamp.com/sound-of-unrest

Autumnist Bio:

Vlado Ďurajka začínal ako Abuse a ako jednohlavý súbor si to rozdával s EBM, zastúpený na niekoľkých kompiláciách. Abuse ako ozvena starej počítačovej strieľačky sa však rýchlo vyvíjal inam. Po EP Sleepfields (2002), ktorá ešte bola one-man show v duchu IDM, do Abuse prišla rytmická sekcia Nylon Union a DJ Hlavolam a bol tu živý, koncertujúci band. Hovorilo sa o novej doske (The Great Outdoors, 2004), plánovali sa koncerty za slovenskými hranicami, diaľnice viedli všetkými smermi a Abuse mali rýchlo našliapnuté k najpozoruhodnejšiemu zoskupeniu široko-ďaleko. Ubrali samplov a zoštíhlili pásma sekvencerov, urbanistický ambient dostal chutné acidjazzové konotácie, ale zároveň odkazoval k britskému UK garage.

autumnist_photo_by_milo_fabian_05

V dobe, keď sa „živé elektronické“ kapely vyžívali v jungleovej rytmike a ovládnutom dancefloore. S ďalším, tentokrát eponymným albumom zmenili i názov, aj keď Autumnist kopírujú personálne obsadenie Abuse. Do pozadia zdanlivo ustúpili elektronické elementy i turntablismus, viac sú počuť akustické nástroje. Elektrochemický urban sound je i naďalej zmäkčovaný, nastúpili napohľad analógové zvuky, pridali sa spomienky na filmovú hudbu. Grime-dubstepové vrstvy prestupujú breakbeatom, ale temný nádych albumu je neustále a podivne relativizovaný akustickými prvkami, falošnými „dychovými“ samplami a zvláštnou, dvojlomovou atmosférou. Na novinke Sound Of Unrest je tento trend mierneho vzďaľovania sa od elektro scény v ústrety organickejšiemu zvuku ešte markantnejší, sampling ustupuje analógovým zvukovým hračkám a živým „dychom“, nepokoj, napätie a tradičná divotvorná atmosféra by sa však dali krájať.

Autumnist sa dostal do povedomia taktiež vďaka koncertovaniu doma i v zahraničí. Koncertná zostava je päťčlenná, Vlada Ďurajku s laptopom a elektronikou dopĺňa živá rytmická sekcia s basou a bicími, gitarista a scratcher/turntablist DJ Hlavolam spolu s podporou videoprojekcie. Kapela odohrala koncerty na prestížnych európskych a amerických festivaloch počínajúc SXSW v texaskom Austine, slovenskou Pohodou, ďalej Pulse Festival (London, UK), Sziget (HU), Picardie Mouv (FR), GlobalBeat (PL) atď. Lokálne predskakovala kapely a projekty ako Recoil (UK), Laika (UK), Cinematic Orchestra (UK) a pod.

Zdroj: Deadred Records*