Art of Livin‘: The Swan Bride a HIFI!

The Swan Bride charakterizujú svoj žáner slovami punk aristocratic. Zviditeľnili sa v roku 2007 s debutovým EP Monsters In Your Drawers a od tej doby absolvovali tri koncertné šnúry na Slovensku a v Českej republike.


Hrali na väčšine slovenských festivalov (Pohoda, Hodokvas, Žákovic Open a i.), predstavili sa fanúšikom Marilyna Mansona ako predskokani v rámci jeho Europe tour 2009 a zahrali si aj vo Viedni pred britskou kapelou Foals, ktorej album bol nominovaný na prestížnu cenu Mercury Prize. Ich singel Lonely Honeymoon In The Wasteland, z albumu 2, aktuálne hráva aj Rádio_FM.

Druhá polovica večera bude patriť pražským Hi-Fi. Skupinu založil v roku 2002 hudobný skladateľ Petr Wajsar. Do súčasnej podoby sa dostala v roku 2004. Medzi hlavné štýlové záľuby skupiny HI-FI patrí elektronická tanečná hudba a jazz. Štýlové rozpätie tanečných rytmov siaha od hip-hopových groovov cez reggae až po techno a drum´n´bass. Texty sa pohybujú v oblasti slovných hračiek, rytmizovanej prózy a beatboxu, nechýbajú však ani originálne české a anglické texty. Okrem zvuku živých nástrojov využíva skupina aj elektronické zvuky a bicie slučky (loopy). Väčšinu repertoáru skupiny tvoria autorské piesne z dielne kapely.

ART of LIVIN´ – The Swan Bride a HIFI (CZ)
v Klube za zrkadlom, Rovniankova 3
10.11.2010 o 20:00 h
Miesto: Klub za zrkadlom, Rovniankova 3, Bratislava – Petržalka
Vstup: Predpredaj: 4 €
Na mieste: 6 €

Zdroj: KZP
Publikoval: Redakcia GREGI.NET