Apokalypsa: Eto & Gab – Najjednoduchšia cesta je ta najsprávnejšia.

Po Pet Duu a Fernandě a Lukasovi zbývá na hlavním pódiu Apokalypsy představit již poslední světovou hardtechno dvojici, kterou je Eto & Gab aka Motormofoses. Seznamte se s tímto brazilským párem blíže skrz následující rozhovor, ve kterém jsme rozebrali jejich live i DJské vystoupení, záliby i zaváhání, kterých se dopustili.

Čím je pro vás hardtechno tak kouzelné?
Gab> Těžko říct, proč se mi právě tento styl líbí, ale hardtechno mi velmi připomíná brazilskou Sambu, kterou miluji stejně jako karnevaly! Obojí má obrovskou duši a působí na mě velmi intenzivně, silně a jednoduše je to pro mě úžasné!
Eto> Když jsme začínali hrát nebýval takový rozdíl mezi technem a hardtechnem.Věřím, že jsme byli součástí techno evoluce, která dovedla industriální techno až k hardtechno.

gab

Jak vypadá live vystoupení Motormofoses?
Od našich začátků se toho již samozřejmě mnoho změnilo. Náš poslední setup se skládá z Akai MPC1000, který tvoří srdce našeho projektu. Dále Kaoss Pad (efektový procesor) a Eto vytváří melodie pomocí Akai Maniak Synth, Access Indigo 2 a Kaoss Pad 3.

A co vaše společné DJ sety – jsou vám bližší gramce nebo CD playery?
Gab> Preferuji gramofony a to hlavně kvůli vinylům. Desky mě fakt chybí! Ale každá mince má dvě strany – s deskami se špatně cestovalo, vinyl bagy se při létání snadno ztratí, takže díky digitalizaci je to mnohem jednodušší. Momentálně tudíž preferuji CD playery oproti například Traktoru nebo podobnému DVS systému.
Eto> To já jsem taky na gramofony – ten dotyk je nenahraditelný a s deskami se mi pracuje mnohem lépe. Bohužel, aby člověk mohl odehrát z gramců na 100%, musí všechno pracovat perfektně a to se často nedaří. Proto nechci riskovat a taky raději hraji z CD.

eto

Na YouTube jsem nedávno zhlédl vaše video z Monegros, kde jste odehráli live set společně s Underdogz. Co vám tato zkušenost přinesla?
Gab> Bylo to úplně něco nového – normálně totiž hrávám připravené smyčky, ale tentokrát jsem pracovala jen s „sample shots“ a efekty, protože smyčky byly kompletně v režii Lukase. Eto do toho všeho hrál na elektrickou basovku poprvé v životě před lidmi! Zkušenost nám přinesla především to, že musíme ještě hodně trénovat, protože celé vystoupení bylo hodně o improvizaci. Musím ale říct, že publikum nás hnalo kupředu a užili jsme si to jak dlouho ne!
Eto> Byla to zajímavá zkušenost a užili jsme si především všechny ty přípravy ve studiu. Bohužel těžko to ještě někdy zopakujeme, protože zajistit celou tuto produkci je fakt těžký. Gab má pravdu v tom, že jsme asi hodně improvizovali a občas se nám to pěkně zkomplikovalo. Ale naučili jsme se díky tomu, že nejjednodušší cesta je ta nejsprávnější.

Jak tráví Motormofoses volný čas?
Gab> Produkuju, dělám grafiku, koukám na filmy a ráda chodím na pivo s kamarády.
Eto> Poslouchám hlavně Bossa Nova, jazz, hraju na basovku a snažím se dělat romantické chvilky kdykoli je to možné.

etogab

Zdroj: Apokalypsa