Apokalypsa: Andre Galluzzi – Od minimalu po maximal!

Majitel a zakladatel labelu ARAS, jenž během svých začátků v 90. letech prošel formující se německou scénou a pravidelně hrával v klubu Tresor.

Současný rezident berlínského Berghainu a Panoramabaru, který proslul svými desetihodinovými výpravnými sety. Čtyřicetiletý rodák z Frankfurtu, který procestoval celý svět a stal se jednou z hlavních tváří Cocoon bookingu v krátkém rozhovoru před letošní Apokalypsou!

Mnoho Cocoon DJs uznává a praktikuje tradiční hraní z vinylů a ty nejsi výjimkou. Čím to, žes nepodlehl vlně digitalizace?
Hraju už dýl jak 30 let, takže je to pro mě vlastně přirozený způsob hraní. Myslím si, že vinyl má nejlepší zvuk – takový hlubší a přirozenější a samozřejmě mě baví s vinyly pracovat. Nebaví mě tahat těžké DJ bagy plné vinylů. Zároveň ale vím, že by mě nebavilo zírat do laptopu během hraní. Potřebuju být v těsném kontaktu s publikem a lidé co mě znají vědí, že mi mají posílat proma na vinylu :)

andre_010913

A zkoušels někdy hrát z DJ softwaru jako je Traktor nebo Serato?
Ne, nikdy, protože jednoduše nechci. Nezajímá mě to a nevidím důvod proč. Uznávám lidi, co z toho umí hrát, ale já už takový nebudu. Lidé mě znají takového jaký jsem a nemám důvod to měnit. Jsem originální!

V minulosti ses do podvědomí mnoha lidí dostal díky mixovaným kompilacím na CD. Od posledního takového setu však uplynula už řada let. Plánuješ tuto tradici někdy v budoucnu obnovit?
Přemýšlím o tom, ale momentálně je trh přeplněný podcasty… Bavil jsem se o tom s Cocoonem a možná pod jejich záštitou něco takového vydám. Nebo pod ARASem. Myslím, že je dobré spojit se právě s nějakým větším labelem a zaměřit se na jejich produkci, protože jen tak se CD dokáže dostat k pořádnému počtu lidí. Ono vydat takové CD je pěkně finančně náročné, proto člověk musí přemýšlet o nějaké návratnosti. Mno, uvidíme! (smích)

Když mluvíme o Cocoonu, tak mám pocit, že tento label/booking takřka dosáhl duchovních rozměrů. Jak to vnímáš ty, jakožto jeho dlouholetý člen?
Máš pravdu, jsme jako velká rodina… a já jsem jejím členem již od roku 1998. Z hudebního pohledu mi tato familie jednoduše sedí a jsem rád, že i oni podporují mé desky z produkce ARAS. Z osobního hlediska můžu říct, že Cocoon people jsou mou rodinou a možná i díky tomu působíme celkem sehraným dojmem před našimi fanoušky.

Mohl bys v krátkosti říct, co od tebe můžeme čekat na Apokalypse?
Připravte se na dlouhou a pestrobarevnou výpravu od minimalu po maximal!

Rozhovor připravil v září 2013 Nois

apokalypsa_vizual_internet

Zdroj: Apokalypsa