Apokalypsa 34 – All Star Game: Sven Witteking – Chcem mať svoju volnosť!

V dnešním krátkém rozhovoru jsme vyzpovídali Svena Wittekinda, který se tentokrát na Apokalypse představí ve zcela novém podání, navíc po boku Gayle San. Jak se ke svému aktuálnímu techno soundu dostal a jak vznikla spolupráce s Gayle San se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Jaký byl tvùj uplynulý víkend?
Skvìlý! Hrál jsem na třech rùzných místech po Evropì a všude jsem byl v kontaktu s lidmi, kteří byli naladìni na pozitivní techno vlnì, takže jsem spokojený.

Sven Wittekind

Co bylo tím impulsem, díky kterému jsi konvertoval z hardtechna na techno? Byl to krátký nebo dlouhodobý proces?
Bylo to dlouhodobý proces. Pátral jsem ve svém nitru, co mì vlastnì nejvíce uspokojuje. V letech 99 až 2003/4 jsem hrával techno a k hardtechnu jsem se dostal až pozdìji… to mi vydrželo až do roku 2008, kdy jsem si to všechno začal uvìdomovat. Začal jsem proto do svých setù zařazovat staré techno desky od Jeffa Millse, Gayle San, Dave Clarka, Bena Simse, apod. Nyní se nacházím ve fázi, kdy mohu říct, že jsem tam, kde jsem chtìl být. Cítím, že do hraní dávám více života a vzniká tak mùj specifický Dark & Sick Weird Rough Sound.

Co tví staří i noví kolegové? Bylo pro tebe tìžké získat si u nich respekt, když jsi začal „zpomalovat“?
Tìžko říct, v mezilidských vztazích nezáleží na tom, co človìk hraje… ale v podstatì to tìžké bylo. Hodnì lidí mì začalo pomlouvat a odvracet se ode mì, jenomže kdybych mìl řešit každou pomluvu, tak se nikam nepohnu. Dìlám to co mì baví, snažím se vyjádřit své pocity pomocí hudby a chci mít svou volnost.


Co pro tebe bylo nejvìtší zmìnou, když jsi začal s produkcí techna a opustil jsi hardtechno?
Nejvìtší zmìnou bylo to, že se mi otevřelo mnoho nových možností a postupù. Hardtechno se řídí určitými zažitými postupy a nikam se moc nevyvíjí, zato techno je hravé a mnohem více rozmanité!


Co vás spolu s Gayle San přimìlo k tomu, abyste spolu začali vystupovat?
To, že jsme si sympatičtí a známe se už léta. Rozumíme si jak v životì tak v technu, což je ideální předpoklad k tomu, aby nám to na pódiu klapalo.


S jakým další Djem na této planetì by sis rád zahrál společný set?
Nevím jak na to odpovìdìt… dříve to byla právì Gayle San… Kdyby to ale bylo možné (haha) tak bych si nejradši zahrál sám se sebou, protože by to asi bylo hodnì zajímavý, hrát dohromady se svým klonem, který má naprosto stejné myšlení jako já.

Apokalypsa

Zdroj: Apokalypsa s.r.o. – Dalin Vajčner
Publikoval: Redakcia GREGI.NET