Apokalypsa 34 – All Star Game: Fenomén Dj Rush!

Vzpomínáte si, kdy poprvé přijel DJ Rush na Apokalypsu? Je to již více než 7 let a dodnes se o této party mluví jako o zlomovém díle akce s velkým „A“!

Psal se 25. červen roku 2004, do prázdnin zbývalo posledních pár dní a podvečerní Brno začalo tradičnì ožívat a rozjasňovat se zářivými barvami a to především na trase šaliny č. 1 ve smìru Mediánky. Za Lužánkami se totiž schylovalo k premiérovému vystoupení Isaiah Majora, známìjšího pod pseudonymem DJ Rush a všichni technaři z České republiky cítili, že „cosi je ve vzduchu“.

„Do you like bass????“ – tak na tuto otázku, která se stala i podtitulem celého dílu, odpovìdìlo radostným jekotem nìkolik tisíc fanouškù ve chvíli, kdy se mixážního pultu a především mikrofonu poprvé ujal mistr Rush. V tu chvíli se rozjela show na kterou dodnes se slzou v oku vzpomíná každý kdo byl tu správnou dobu na správném místì. A jak tento večer přiblížit lidem, kteří se jej neúčastnili? Bohužel… kdo nezažil – nepochopí!
Jisté však bylo, že Rush si svým entusiasmem a charakterem získal přízeň davù českých i slovenských příznivcù pořádnì rozjeté taneční hudby, a proto se po nìkolika mìsících začalo přemýšlet o rekapitulaci onoho večera v noblesnìjším pojetí…

Ideální příležitostí se tak opìt jevila červnová Apokalypsa roku 2005, kterou se tým Apokalypsy rozhodl přesunout do prostor pavilonu G na brnìnském výstavišti.

Dùvod? Oslava jubilejního 20. dílu, na kterém se logicky očekávalo nadstandardní množství gratulantù. Apokalypsa tak navázala na tradici halových akcí v Brnì a trasa šaliny č. 1 tentokrát fosforeskovala ve smìru na Bystrc. Z šedivých vagónù se náhle staly alegorické vozy plné zvonáčù, vejířù, píšťalek a mnoha dalších propriet, které k pořádné halovce bezesporu patří. Hlas ampliónu přeřvávali samozvaní MCs, kteří okolním lidem pokládali zásadní otázku noci, která za uplynulý rok celkem zevšednìla – „Do you like bass?“ – „Samozřejmì“, pokynulo okolí…

Cítíte z uplynulého odstavce to nadšení, který každý z vás nìkdy cestou na halovku zažil? Vidíte přes sebou ty lidi a cítíte se součástí toho davu šílencù, kteří se v pestrobarevných oblečcích jedou bavit na plný plyn? Tak přesnì tito lidé jsou studnicí energie DJe Rushe!

Možná si říkáte, že toto klišé už jste slyšeli z úst mnoha DJù, ale Rush si na extravagantních lidech opravdu ujíždí a bez nadsázky se dá říct, že právì proto miluje české publikum, které je svými výstřelky legendární po celém svìtì.

Na jubilejním díle Apokalypsy chtìl každopádnì se svým kolegou z Kne‘ Deep bookingu – Boldem – předvést i nìkolik skvostù ze svého šatníku, ovšem tento plán jim překazily aerolinky, které ztratili jejich zavazadla… tato nepříjemnost se však nijak neodrazila na výkonu Rushe, ať už za gramcemi tak s mikrofonem v ruce.

Mimochodem vzpomínáte na uhrovatého mladíka, který nad ránem rozbil celý pavilon neskutečnou rychtou? Řeč je o Svenu Wittekindovi, který se v listopadu opìt představí na stejném pódiu Apokalypsy jako Rush, tentokrát však po boku Gayle San.

Na závìr se hodí zmínit, kdy DJ Rush navštívil Brno pod hlavičkou Apokalypsy naposledy. Bylo to poslední kvìtnový den roku 2007. Rush se představil v narvaném brnìnském klubu Perpetuum ve speciálním disco setu, ve kterém prezentoval své DJské „druhé já“, které odkazuje na jeho kořeny v Chicagu (kolébka house music). Zde se opìt hodí použít frázi z úvodu… kdo nezažil – nepochopí!

Apokalypsa

Zdroj: Apokalypsa s.r.o. – Dalin Vajčner
Publikoval: Redakcia GREGI.NET