Anonymný svet nikdy nemôže nahradiť ľudskosť.

Aneta Langerová uvádza nový videoklip k apokalyptickej piesni Tělo 2086 a vyráža na letné koncertné turné Dvě slunce. Turné nesie názov podľa rovnomenného albumu, ktorý Aneta v lete prvýkrát naživo predstaví fanúšikom. Sériu koncertov odštartovala v pondelok 9. augusta v Prahe, kde album i nový videoklip zároveň symbolicky pokrstila.

Keď Aneta s Jakubom Zitkom skladali pieseň Tělo 2086, nemohli ešte ani tušiť, že onedlho naozaj príde doba, kedy sa ľudia nebudú môcť hýbať, bozkávať a navzájom sa pozerať priamo do očí. Rovnako nemohli tušiť, že  fanúšikovia si na nový album Dvě slunce počkajú viac ako pol roka, aby si ho vypočuli naživo na letnom turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován.

„Kdybychom tak nebyli V absolutním míru Asi bychom věděli Že žijeme bídu Lidi ztratili sílu Ve virtuálním víru Málokdo se dívá Přímo do očí,“ zaznieva v piesni Tělo 2086.

„Pri natáčaní sme sa nasmiali na absurdných situáciách, ktoré vznikajú neosobnou medziľudskou komunikáciou. Anonymný svet nikdy nemôže nahradiť ľudskosť. Preto sa pieseň Tělo 2086 končí slovom Touha, ktoré je plné nádeje,“ hovorí Aneta.

Videoklipu sa ujal režisér Vítek Bělohradský a vznikal na krásnych miestach v Českej republike – na Kokořínsku, v Břvích pri Prahe, v Botanickej záhrade v Tróji, v pražskom Jazz Docku či na streche Národního zemědělského muzea v Prahe. „S Anetou ma spája priateľstvo založené na dlhoročnej spolupráci. Bol som poctený, keď ma oslovila ohľadne videoklipu k piesni Tělo 2086. Bola to pre mňa krásna práca plná nápadov, nadšenia a radosti, a pre realizáciu sme sa snažili urobiť maximum. Ale najmä to bola práca s kamarátmi, ktorých mám rád,“ prezrádza Vítek Bělohradský.

Okrem piesne Tělo 2086 sa fanúšikovia môžu započúvať do ďalších nových príbehov z albumu Dvě slunce naživo na letnom turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován, ktoré prichádza rozžiariť nebo českých miest. Na koncertoch Anetu sprevádza jej kapela spoločne so sláčikovým triom. Tešiť sa môžete na skúsených muzikantov ako sú klavirista a producent nového albumu Jakub Zitko, bubeník Martin Kopřiva, basgitarista Miloš Klápště, gitarista Ludvík Kulich,violoncellistka a speváčka Dorota Barová, huslistka Veronika Vališová a violista Vladan Malinjak.


 

„Verím, že vám nové piesne budú dobrými spoločníkmi. Každý z príbehov má svoju vlastnú atmosféru. Tá vás azda zavedie bližšie k tíšine vlastnej duše. Tak ako mňa. Teším sa, že sa všetci opäť stretneme na živých koncertoch nášho turné, kde si ich spoločne zaspievame. Už sa nemôžem dočkať, až budeme zase na cestách, má to svoje kúzlo. Veľmi mi chýbala interakcia s publikom. Atmosféra živého hrania je nenahraditeľná. Nech hudba znie a slnko svieti,” hovorí Aneta.

Na pražskom koncerte turné Dvě slunce sa Anete splnil jeden z jej hudobných snov. Zaspievala si naživo s gospelovým zborom Maranatha Gospel Choir, ktorý na albume Dvě slunce dodal na sile piesňam Na horách sněží, Marie, Jak krásné je být milován a Závrať. Týmto koncertom Aneta s radosťou pokrstila CD Dvě slunce, ktoré vyšlo v novembri 2020 a všetci prítomní sa zároveň stali svedkami premiéry čerstvo natočeného videoklipu Tělo 2086.

Termíny turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován „Pod širou oblohou“:
9. 8. 2021 – Praha, šapitó Azyl78  
19. 8. 2021 – Uherské Hradiště, kolejní nádvoří – jezuitská kolej
20. 8. 2021 – Solanec pod Soláněm, amfiteátr Zvonice Soláň
21. 8. 2021 – Hradec Králové, letní kino Širák v rámci festivalu „Na jednom břehu“ / 18th World Music Festival
22. 8. 2021 – Praha, letní scéna Vyšehrad
26. 8. 2021 – Zámek Nebílovy, nádvoří zámku
27. 8. 2021 – Hrad Kašperk, nádvoří hradu
28. 8. 2021 – Jablonec nad Nisou, letní scéna Eurocentra

Turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován bude ďalej pokračovať na jeseň 2021.

www.langerovaaneta.cz
www.facebook.com/AnetaLangerovaOfficial/
www.instagram.com/langerova_aneta/

 Album Dvě slunce na: iTunes, Spotify, Supraphonline a ďalších digitálnych službách:https://anetalangerova.lnk.to/DveSlunce

Zdroj: TS