ANDREJ ŠEBAN TRIO TOUR 2015 – decembrová hudobná nádielka sa blíži!

Známy slovenský gitarista a skladateľ Andrej Šeban neoddychuje ani koncom sezóny – okrem spomienkového turné pre Jara Filipa pripravil aj sériu koncertov pre fanúšikov vlastnej autorskej tvorby.

V rámci nového projektu sa Andrej predstaví so skúsenou rytmickou sekciou, ktorú tvoria Martin Gašpar (basa / kontrabas) a Marcel Buntaj (bicie). Zaujímavá zostava, na ktorú znalci hudobnej scény spomínajú ako na začiatky legendárneho ASH Bandu.

Traja ostrieľaní inštrumentalisti sa stretávajú po rokoch opäť spolu na jednom pódiu. Táto zostava ponúka okrem pripraveného materiálu široký priestor na citlivú improvizáciu a každý koncert sa tak stáva neopakovateľným zažitkom – o to viac, že trio stihne do konca roka odohrať len 4 koncerty: v Košiciach, Nitre, Bratislave a Banskej Bystrici.

„Jednotliví členovia skupiny sú veľmi vyťažení a pred Vianocami by sme toho už viac nestihli. Snažili sme sa však koncerty rozhodiť spravodlivo po celom Slovensku, aby aj naši fanúšikovia z iných miest mali možnosť vidieť koncert – keď už nie priamo vo svojom, tak aspoň v blízkom meste.“ hovorí Tomáš Lukačka, manažér skupiny.

„Fanúšikovia už horia nedočkavosťou a zaplavujú nás otázkami o repertoári a detailoch koncertov. Samozrejme každý je zvedavý, pretože táto zostava tu dlho nebola a ľudia si ju pamätajú ako jednu z tých kreatívnych. Všetci zúčastnení hudobníci majú silný vzťah k pôvodnej slovenskej tvorbe, návštevníci sa preto môžu tešiť na nové aranžmány vybraných ľudových piesní. Skupina má pripravený aj nový materiál a ako aj nové aranžmány Andrejových najznámejších skladieb.“ dodáva Lukačka.

ROZPIS KONCERTOV ANDREJ ŠEBAN BAND TOUR 2015:
2.12. Košice, Historická radnica
3.12. Nitra, Synagóga
8.12. Bratislava, SK Vajnorská
9.12. Banská Bystrica, Záhrada

info a predpredaj: www.andrejseban.com

Andrej Šeban Trio Tour 2015 je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej  republiky.

plagat-seban-tour-2015

Zdroj: Andrej Šeban Trio Tour 2015