Aňa Geislerová ako Prezidentka v hlavnej úlohe  nového romantického filmu Rudolfa Havlíka

Už tento rok v lete by sa mala v kinách objaviť nová romantická komédia, ktorú podľa vlastného scenára práve dokončuje Rudolf Havlík . Volá sa Prezidentka, odohráva sa v Prahe a hlavnú postavu stvárni Aňa Geislerová. Jej filmová prezidentka hľadá cestu k tomu, ako uplatniť právo na milovať a byť milovaná mužom svojich snov. 

„Nápad nakrútiť film o prezidentke – žene vznikol už v roku  2016, keď som dokončil  Rozprávky pre Emu. Chceli sme ponúknuť pohľad za fasádu politických funkcií a profesijných rolí. Snažili sme sa vytvoriť postavu, ktorá by mohla ľudí inšpirovať a pripomenúť nám, že milovať a byť milovaný je niečo, čo naozaj potrebuje každý z nás,“ vysvetlil scenárista a režisér Rudolf Havlík, ktorý má za sebou filmy Rozprávky pre Emu, Po čom muži túžia, Bábovky či Minúta večnosti.

Obsadenie  Ani Geislerovej do roly hlavy štátu  v sukni a lodičkách bola jasná voľba. „Nikdy som nepremýšľal  o nikom inom. Chceli sme spolu zase pracovať a Anin talent, esprit a šarm sú pre túto rolu ako stvorené,“zveril sa režisér s tým, že tak nadviazali na spoluprácu v Rozprávkach pre Emu.

Skvelú  skúsenosť s hereckou hviezdou má i producentka filmu, Šárka Cimbalová. „Jedným z prvých filmov, na ktorých som sa producentsky podieľala  bola romantická komédie Rozprávkar, kde hrala Aňa Geislerová tiež hlavnú úlohu. Vraciame sa teda spoločne k úspešnej spolupráci v obsadení a i v žánre – i Prezidentku náš tým vyvinul ako romantickú komédiu,“ dodala Šárka Cimbalová z produkčnej spoločnosti Marlene Film Production.

Rovnako ako už v spomínaných Rozprávkach pre Emu , i tu okúzľujúca červenovláska stretne muža svojho života , ktorého stvárnil Ondřej Vetchý. Jej postavu definuje nielen jej práca a poslanie, ale aj jej vzťah s už dospelou dcérou a náhodné stretnutie, ktoré zmení jej život. Aká je jej prezidentka? „ Pre mňa bolo veľmi dôležité vedieť, že Kateřina, moja postava, bytostne cíti  potrebu niečo meniť a pomáhať,“ zverila sa počas natáčania v centre Prahy Aňa Geislerová. Po letnom nakrúcaní sa dokončujú scény Kampe, na Streleckom ostrove, na Karlovom  moste alebo pri Pražskom hrade.

Vedľa hlavnej partnerskej  dvojice sa vo filmu objavia tiežVeronika Khek Kubařová, Oskar Hes, Juraj Loj, Jiří Langmajer alebo Vanda Chaloupková. Do kín uvedie snímok na začiatku leta (ak sa zrealizujú produkčplány vzhľadom na vývoj pandemie) spoločnost Magic Box.

Obsah  filmu:

Kateřina Čechová (Aňa Geislerová), historicky prvá česká prezidentka, má za sebou rok v úrade.  Je zahltená  prácou:  jej program je každý deň nabitý k prasknutiu. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa sa odhodlá k riskantnému kúsku. Vezme si parochňu a v dokonalom preoblečení sa  v noci potajme vytratí z hradu. Plán jej vyjde dokonale. Kateřině sa nočné  dobrodružstvo – inkognito v podhradí medzi ľuďmi zapáči. Zoznamuje sa so sochárom Petrem (Ondřej Vetchý), kvôli ktorému sa do mesta vydáva každú noc. Petr nemá ani poňatia o tom, kto táto okúzľujúca žena, do ktorej sa zamiloval v skutočnosti je.  Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety vyjdú najavo. Kateřina sa musí veľmi snažiť, aby dokázala vyriešiť tento štátnicky prešľap, ustáť vo svojej funkcii a ešte si aj vybojovať právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako ktorémukoľvek človeku na svete.

Romantickú komédiu Prezidentka režíruje Rudolf Havlík, ktorý si priazeň  divákov získal filmom Rozprávky pre Emu (2016). Do hlavných úloh obsadil skúsené  a obľúbené herecké  hviezdy Aňu Geislerovou a Ondřeje Vetchého.

Premiéra: 23. 6. 2022
Originálny názov: Prezidentka
Produkcia: Česká republika, 2022
Formát: 1:2, 35 Cinemascope, Dolby Digital 5.1
Jazyková úprava: originálne české znenie
Žáner: Romantická komédia  
Minutáž: bude upresnená
Prístupnosť: nevhodný do 12 let
Produkcia: Marlene Film Production – Šárka Cimbalová, Aleš Týbl – výkonný producent
Réžia a scenár: Rudolf Havlík
Kamera: Václav Tlapák
Hudba: Ondřej Konvička
Zvuk: Roman Čapek
Masky: Martina Buhrová, Renata Zelinková
Kostýmy: Tatiana Kovaříková
Scénografia: Milan Býček
Hrajú: Aňa Geislerová, Ondřej Vetchý, Veronika Khek Kubařová, Juraj Loj, Denisa Biskupová, Oskar Hes, Jiří Langmajer, Vanda Chaloupková, Jiří Štrébl, Daniel Krejbich a ďalší.

Zdroj: TS