Americký queer umelec AB Soto v Bratislave.

Americký hudobník, producent, tanečník a dizajnér AB Soto vystúpi v Bratislave na LGBTI party Kiki už v piatok 7. marca. Akcia bude v klube HSC na Vysokej 14. Začína sa o 22.00. AB Soto bude mať šou o polnoci.

Na jeho želanie ho budú sprevádzať slovenskí tanečníci, ktorí predvedú štýl vogueing. O hudbu mimo vystúpenia AB Sota sa postarajú dídžeji Pixy a Beatbenders, ktorí budú hrať najmä pop a house. Hudobník je momentálne na svetovom turné, do Bratislavy príde po Berlíne, Barcelone, Paríži a Londýne.

AB Soto 1

AB Soto sa narodil v Los Angeles a vyrastal v miestnej latino komunite. Na konte má dva albumy. Svoju hudbu definuje ako dance pop a electro rap. Jeho tvorba sa vymyká mainstreamu.

S obľubou kombinuje rôzne žánre v rámci jedného songu, stále je však verný tanečnému tempu. Je výrazne ovplyvnený streetartom a pop kultúrou. Jeho skladby sú plné odkazov na LGBTI témy, hrá sa s rodovými stereotypmi – svojou tvorbou kladie otázku, či je niečo skutočne len mužské a ženské.

AB Soto 2

 

Rovnako chce upozorniť na marginalizované skupiny a na homofóbiu. Na svojich šou aj tancuje, keďže sám vystupoval ako profesionálny tanečník. Venuje sa najmä štýlu vogueing, ktorý sa objavil v 80. rokoch v gej subkultúre v New Yorku a neskôr ho preslávila najmä Madonna v skladbe Vogue. V jeho videoklipoch možno vidieť aj oblečenie, ktoré sám navrhuje, opäť plné narážok na pop kultúru a mainstreamovú scénu.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/users/4229237″ params=“auto_play=false&hide_related=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

www.absotomusic.com
https://soundcloud.com/absotomusic
https://www.youtube.com/user/ABSoto

Basic CMYK

Zdroj: Roman Samotný, Organizátor party Kiki