AlgoRhythm 20.10. Empire club Bratislava!

Jesenná klubová sezóna sa začala a my Vám prinášame nový zvuk Techna , Minimalu a Tech-House, ktorý je aktuálnym fenoménom západu, kde diktuje rytmus svojim masívnym zvukom až kozmickou atmosférou.

Na prvé výročie clubovky AlgoRhythm prijali pozvanie dvaja dj z bookingu Techron, T-Mike a Kaffu, ktorých sme trošku vyspovedali ..

Čaute chalani, ako sa máte, aké bolo festivalové  leto?
T Mike:
U mňa pohoda, až na horúčku a plný nos momentálne. Čo sa týka leta? Nooo veľmi zaujímavé. Eventy organizované našou dielňou dopadli spokojne, čo sa týka môjho vystúpenia na iných open air festivaloch dopadli trošku horšie. To znamená, že v prvom prípade 3 hodiny pred mojím vystúpením sa strhla parádna búrka (Bee Free) a druhý prípad bol podobný, počasie zapríčinilo to, že som ostal sedieť doma. (Sushine Mara Beats)
Kaffu: Ahoj, tak isto ako kolega T Mike, posledný týždeň som bojoval s horúčkou. Leto pre mňa nedopadlo najšťastnejšie, zahral som si však na našom evente z dielne Techronu Beach Tech. Na ďalšom open air som nemohol vystúpiť. Dôvodom boli zdravotné ťažkosti (beefree) a posledný bol zrušený v sobotu pre upršané počasie (Sushine Mara Beats).

Ako to všetko u vás začalo? Kde ste sa zoznámili s elektronickou hudbou, kto vás ovplyvnil ? Kedy ste prvýkrát začali hrať?
T Mike:
Elektronická hudba, ak si dobre pamätám, tak to bolo niekedy keď som mal 16 rokov? Vtom čase som hrával v bývalom Funny clube v Brezne ako rezident. Samozrejme, že som si vtedy musel vystáť 6 hodín za mixom a hrať aj to, kto si čo želá. Až keď v jednu osudovú noc som zapol TV VIVA a dávali priamy prenos z Love Parade 1998. Za mixom stál Westbam a vtom prišlo to rozhodnutie, ktorým smerom sa chcem uberať.  Kúpil som si gramofóny, a urobil som si prvý nákup techno LP v hodnote 10 000 Sk, hehe.
Kaffu: Už v mladom veku som počúval hudobné skupiny hrajúce elektronickú tanečnú hudbu (The Prodigy, The Chemical Brothers). Časom som sa dostal k sledovaniu TV relácií ako Club Rotation, fascinovala ma práca djov a v kútiku duše som vedel, čo chcem robiť, čo ma bude napĺňať energiou. V roku 1998 som sa po prvý krát zoznámil s mixom a cd-prehrávačmi. Mal som dobrého učiteľa, ktorý mi dal základy dj-ingu a začal som hrávať ako rezident v bývalom clube v Brezne.

Obaja stojíte za značkou TECHRON čo vás doviedlo k rozhodnutiu založiť si vlastné zoskupenie?
T Mike:
Po tom ako som sa skamarátil s elektronickou hudbou som mal chvíľu zdravotné problémy a ostal som tak mimo diana djingu na Slovensku. A však vďaka láske k hudbe som prišiel s týmto nápadom vytvoriť Techron, čo bol vlastne taký môj ,,come back“. Neskôr som oslovil na spoluprácu Mlyna, sadli sme do auta a začali behať po kluboch a debatovať o spolupráci. Zobrali sme k nám aj Kaffua a to sme už boli nerozlučná trojka
Kaffu: K Techronu som sa pridal, keď už nejaký ten mesiac fungoval. Poznáme sa s chalanmi od malička, pomáhali sme si a po prvej spoločnej párty s Techronom som sa k nim pridal. Začali sme fungovať ako celok a teší ma, že spolupráca funguje do dnes.

Ako vnímate aktuálnu situáciu na slovenskej hudobnej scéne .. ?
T Mike:
Všade len komercia, žiadna snaha promotérov, či majiteľov klubov priniesť ľuďom niečo iné, ako bežné hity. Ale, ďalšiu vinu pripisujem aj djom, ktorí sa snažia byť ,,IN“. Hrajú len to čo sa od nich očakáva, popritom by mohli využiť váhu svojho mena a ponúknuť aj iný sound ako ten bežný od diskotékových umelcov. Ale tak, kde je komercia, tam sú peniažky.
Kaffu: Na slovenskej hudobnej scéne prevláda komercia alebo mainstream. Len malá hŕstka promotérov, majiteľov clubov a djov sa tu snaží zachrániť tanečnú scénu. Ľudia sú ovplyvnení hlavne médiami, čo nepočujú v rádiu, ani nepoznajú. Osobne uprednostňujem menšie cluby kde si tanečná hudba drží ešte úroveň a po hudobnej stránke si v nich prídem na svoje pred clubmi, ktoré ponúkajú stále dookola komerciu. Toto je len môj názor s ktorým sa niekto stotožní alebo s ním nemusí súhlasiť.

Ak by ste mali možnosť niečo zmeniť, čo konkrétne by to bolo ?
T Mike:
Na FB sme založili skupinu: Clean Up Your Mind – je to vlastne skupina undergroundových djov, ktorí ,,majú v hlave upratané“, stoja si za svojim v oblasti hudby a zdieľajú rovnaký názor o situácii na Sk. Chceme postupne začať organizovať aj djské meetingy. O čom to však celé  bude ešte nebudem prezrádzať. Jednou vetou chceme do väčšiny clubov vrátiť pravú clubovú hudbu a tiež máme pár plánov ako nato.
Kaffu: Sám nezmením toho veľa. Myslím si však, že zoskupenie viacerých hláv by pomohlo. Ľudia, promotéri, djs a všetci čo majú v krvi clubovú hudbu by mali držať spolu. Osobne, ale aj ako skupina Techron ponúkame len kvalitnú hudbu, zdieľame rovnaké názory a samozrejme, dôležitá je aj podpora od ľudí, ktorá nás posúva vpred.

Ktorá párty vám v poslednej dobe utkvela v pamäti a prečo ?
T Mike:
Jednoznačne Club Reverse 2012, ktorá sa konala v Pezinku. Profesionálny prístup promotérov, skvelá technika, scéna, svetlá, zvuk, gogo baby, backstage, jedlo, pitie a vynikajúca partia djov.
Kaffu: Mne sa páčilo na 2-stage akcii UKF with Brogore v Bratislave. Síce som hral na druhom stage house, ale prístup promotéra, reklama, organizácia až po starostlivosť o účinkujúcich boli na profesionálnej úrovni.

Pripravujete sa na hranie alebo to nechávate na vnútorný pocit v danom momente?
T Mike:
Každý mesiac investujem do nákupu trackov. Všetko nové sa snažím vyhrať a dopĺňam to inými staršími trackmi. Samozrejme môj zvuk mám naštudovaný, a podľa toho ako ho ľudia na parkete primajú, o to viac gradujem náladu výberom energických vecí. Či už ide o tech-house, alebo techno.
Kaffu: Dopĺňam sa novými trackmi pred každou party. No priamo na akcii to nechávam na danú situáciu. Inšpiráciu beriem vždy od ľudí keď vidím, ako prijímajú to, čo práve hrám. Pre vďačné publikum viem aj zaexperimentovať vytiahnutím trackov z mladosti.

Aké sú vaše hudobné ciele?
T Mike:
Kým nemám rodinu a záväzky tak sa dj-ingu budem venovať minimálne tak ako doteraz a hlavne riadne naplno. Je to vlastne spôsob môjho žitia.  Čo sa týka vlastnej tvorby, tak to je hlavne o časovej náročnosti. Vzhľadom na to, že som aj normálne pracovne vyťažený som rád, že si nájdem aspoň čas na vypočutie hudobných noviniek. Ako cieľ mám aj taký sen, raz mať opäť malý, rodinný, undergroundový klubík,  a samozrejme zúčastňovať sa čo najčastejšie akcií, ktoré sú hlavne podľa môjho gusta, a presne také aj organizovať.
Kaffu: Určite sa chcem venovať dj-ingu aj naďalej, mám svoje ciele a postupne si ich plním. S hudbou chcem určite pracovať. Momentálne som tiež rád, že stíham ako tak všetko, pretože som zamestnaný v smenovom režime a času je niekedy málo. No svoje sny mám, ale to by som zatiaľ nekomentoval :)

K účinkujúcim tohto večera bude patriť aj Dj z blízkosti Nitry-BARI ktorý má za sebou veľmi plodný rok, niekoľko vlastných úspešných nocí, tohto ročná účasť na festivale Bee Free ho posunula okamžite na line-up legendárnej noci. Najnovšie navštívil Budapešť, kde najprv zahral live v éteri rádia Justmusic FM a aj v klube Kashmir, ktorý je hybnou silou Maďarskej underground komunity.

https://www.facebook.com/BariAndrejZacik
www.idj.cz/bari

Ďalším účinkujúcim tohto večera bude Hasky. Vďaka spoločnému projektu AlgoRhytm a Planet Rhythm si tento rok užil premiéru na festivale Bee Free odkiaľ to mal už len na skok do Subclubu. Pri hraní využíva technické mašinky ktoré mu dovoľujú experimentovať na poli zvuku a samplov. Jeho sety sú melodickejšie s neustále rozvíjajúcou sa myšlienkou.

www.idj.cz/hasky

Príďte dopriať vášmu telu trochu príjemného tempa a vychutnajte si tanečný večer za prijateľné 3 €. Empire club nemusíme viac menej predstavovať ale keby niečo viď link na tento club v srdci mesta Bratislava.

AlgoRhythm
20.10. 2012
T-Mike (techron.sk)
Kaffu (techron.sk)
Bari (idj.cz/bari)
Hasky (idj.cz/hasky)
Techno, Tech-House, Minimal
Entry: 3€
www.empireclub.sk

Zdroj: AlgoRhythm