Adrian Bloom: V každom z nás drieme dieťa, ktoré stále verí v čaro Vianoc

Slovenský pesničkár Adrian Bloom sa vracia k poslucháčom s vianočnou novinkou. Pieseň Who Still Believes vychádza na všetkých streamingových službách 2. decembra. Text aj hudbu napísal sám interpret, aranžérsky mu intímnu náladu pomohol vytvoriť klavirista a producent Roland Kaník. 

Who Still Believes nie je tradičnou vianočnou piesňou v pravom slova zmysle. Text piesne pojednáva o pomalom vyprchaní čara Vianoc. Adrian nám v úvode skladby ponúka obraz mestskej decembrovej krajiny. Obnažené stromy, žiaden sneh a ľudia ponáhlajúci sa nevedno kam. V druhej slohe autor tento obraz personifikuje so samotným človekom, ktorý tento obraz v sebe zrkadlí. “Ako dospievame, všetky farby postupne blednú a veci strácajú svoje čaro” poznamenáva autor. V refréne však nadneseným spôsobom ponúka poslucháčom nádej myšlienkou, že každý je v hĺbke svojho srdca stále dieťaťom, ktoré verí v Santa Clausa.

Komorne znejúca novinka z pera Adriana Blooma je ovplyvnená tvorbou Joni Mitchell a Jamesa Taylora. “V hlave som mal absolútne minimalistický aranžmán, ktorý tvorí akustická gitara a zvuk rezonujúceho piána. Niečo veľmi podobné piesni River od Joni. Túto pokojnú atmosféru mi pomohol zhmotniť Roland Kaník vo svojom štúdiu Sonic Cat” vysvetľuje pesničkár. Zvuk akustickej gitary a interpretovho hlasu pomaly plynie do polovice piesne. Práve v medzihre sa pridáva piáno, ktoré sofistikovane dofarbuje harmóniu piesne a podporuje jej dynamiku až do konca.

Adrian Bloom svoju anglickú tvorbu predstavil na EP Couch songs v roku 2021. Album obsahuje aj rôzne celosvetové spolupráce. Hudobník sa po dlhšej prestávke vracia aj na pódiá. Najbližšie ho môžete počuť naživo 2. decembra v Trnave alebo 16. decembra v Trenčíne počas vianočných trhov.

Zdroj: AB
Fotografie: Yelyzaveta Muntian