Adam Ďurica podporí paralympionikov, na piešťanskú Parádu chce priniesť príjemné emócie!

Skupina Fragile, raperka Sima, ale tiež Adam Ďurica. Týmto úspešným hudobníkom nie je ľahostajné, v akom svete žijeme a tak sa rozhodli podporiť paralympionikov. Zaspievajú na festivale Paráda, kde chcú v dobrej nálade prispieť k edukácii o ľuďoch so zdravotným znevýhodnením. Po vlaňajšom prvom ročníku v Piešťanoch (podujatie sa predtým konalo každoročne na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom) pripravuje Slovenský paralympijský výbor tento rok „prvý bezbariérový festival“ ešte väčší a ešte lepší. Na Kúpeľnom ostrove počká návštevníkov jedno hudobné a jedno vzdelávacie pódium, zatancujú si na rôzne druhy hudby, deti rozosmeje divadelné predstavenie Bojko a Zmrzlinka, dospelí sa porozprávajú s úspešnými paralympionikmi a v edukačnej zóne si vyskúšajú napríklad aj to, ako sa pohybuje na invalidnom vozíku.  Nenechajte si ujsť 9. ročník Parády, uvidíme sa v sobotu 22. júna v Piešťanoch! 

V Piešťanoch bude aj tento rok výnimočný festival, ktorý spojí zdravých a zdravotne znevýhodnených ľudí. Slovenský paralympijský výbor chystá skvelý program. Zabavia sa deti aj dospelí a spoznajú výnimočných ľudí, ktorí napriek menej šťastnému osudu dokážu naozaj veľké veci. V hudobnom programe vystúpi skupina Fragile, raperka Sima, ale tiež Adam Ďurica a ďalší umelci. 

„Možno niektorí o mne vedia, že mám veľmi rád ping-pong a práve cez stolný tenis som spoznal hendikepovaných športovcov, s ktorými som si mal možnosť zahrať. Vtedy si ma títo ľudia absolútne získali a majú môj rešpekt, pretože ma prakticky každý z nich porazil! To, čo dokážu pravidelným tréningom je naozaj úžasné a preto som vôbec neváhal, keď ma oslovili, aby som vystúpil na Paráde. Na jar som absolvoval úspešné akustické koncerty a tak by som rád aj na Parádu priniesol takú malú ochutnávku a emóciu tohto turné,“ vraví Adam Ďurica.

Raperka Sima spievala aj na vlaňajšom festivale v Piešťanoch. Tento rok opäť nezaváhala a pozvanie prijala.

„Minulý rok ma úplne dostalo, keď hendikepovaní ľudia na vozíčkoch tancovali na moju hudbu. Vtedy som si povedala, že sa sem musím vrátiť a zažiť tú radosť s nimi opäť. Tento rok zahrám najmä skladby z nového albumu,“ vraví Sima.

Minulý rok vyšla Paráda naozaj vynikajúco, napriek tomu to vraj tento rok bude ešte väčšie a lepšie!

„Priestor Kúpeľného ostrova bude rozdelený na športovú zónu, gastrozónu, edukačnú zónu a SPP zónu zábavy. Ľudia budú mať možnosť stretnúť úspešných paralympijských športovcov, porozprávať sa s nimi, ale celé to bude najmä o zábave. Pripravujeme mnoho atrakcií pre deti, súťaže, i divadlo. Malých aj veľkých môže zaujať napríklad to, ak si vyskúšajú, aké to je pohybovať sa na vozíčku, s 3D okuliarmi zistia, ako vyzerá svet autistov, dozvedia sa o canisterapii, muzikoterapii, o integrácii. Je toho naozaj dosť, verím, že to bude zaujímavé,“ dodal predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš.

Účastníci Parády sa opäť môžu tešiť aj na stanovištia s paralympijskými športmi (streľba, lukostreľba, zjazdové lyžovanie, parahokej, šach, boccia, stolný tenis, curling na vozíku, volejbal, paracyklistika, taekwondo, powerhokej), ako aj na vzdelávacie a informačné stánky (SPV, Kúpele Piešťany, Štátne lesy, Kompava) a množstvo iných zaujímavostí. Festival bude v Piešťanoch v sobotu 22. júna a program sa začne o 10:00 hod.  Vstup je voľný. SPV ju organizuje v spolupráci so svojím dlhoročným partnerom Kúpeľmi Piešťany. Generálnym partnerom podujatia zostáva SPP, a.s. Podrobné informácie nájdete na www.festivalparada.sk.

Zdroj: TS