Adam Ďurica ovládol slovenský rádiový éter aj iTunes.

Je to skoro 10 týždňov, kedy Adam Ďurica zverejnil prvýkrát svoj aktuálny singel Neľutujem. Za túto pomerne krátku dobu si pieseň stihlo obľúbiť kvantum ľudí rôznej vekovej kategórie.

Svedčí o tom aj prvé miesto v iTunes Charts najsťahovanejších singlov i to, že skladba sa tento týždeň stala najhranejšou slovenskou pesničkou v našich rádiách.

Je mnoho piesní, ktoré dokážu zaujať poslucháča hneď po prvom počutí, ale len pár takých, ktoré v poslucháčovi znejú, aj keď skladba dohrá. Pieseň Neľutujem je jednou z nich. Ukrýva v sebe príbeh úprimnej lásky a vyznanie, s ktorým sa vie stotožniť nejedno ucho muža i ženy.

Adam Durica-Ifpi-1.miesto Top 50

„Dnes už môžem smelo povedať, že pesnička Neľutujem ľuďom naozaj sadla a že sa do nej zamilovali. Pre mňa je najkrajší pocit to, že na mojich koncertoch ju ľudia spievajú od začiatku do konca, čo je až neuveriteľné,“ teší sa pokorne Adam Ďurica.

Skladba sa stala veľkým letným hitom. Zamilované dvojice rôzneho veku si ju posielajú medzi sebou ako prejav lásky a dôvery. Niektorí majú skladbu nastavenú, dokonca, ako tón zvonenia alebo ako budíček. O obľúbenosti piesne Neľutujem svedčia aj desiatky pozitívnych komentárov pod videoklipom na YouTube a facebooku Adama Ďuricu.

„Tak jednoduchá, ale tak pekná pesnička sa na Slovensku len tak ľahko nevidí. Klaniam sa. Text krásny, podmaz príjemný. Fakt som milo prekvapený, že je na Slovensku aj takýto spevák,“ komentoval Róbert Papp, ktorého nasledoval Franco Feri: „Ak mám byť úprimný, tak tohto speváka som doteraz nepoznal, ale táto pesnička sa mi veľmi páči. Palec hore.“

Adam Durica-iTunes 1 miesto

„Ja nezvyknem fičať na slovenských pesničkách, ale táto je geniálna, krásna. Zaľúbila som sa do nej na prvé počutie. Zbožňujem ju, pospevujem si ju celý deň,“ napísala dievčina s nickom nikush47 a žena s nickom Margaritta406 dodala: „Nádherná pesnička. Pri jej počúvaní sa mi chce plakať pre spomienky, ktoré sa mi vynárajú a zároveň tancovať.“

Emóciu skladby, ktorá je podľa IFPI momentálne najhranejšou slovenskou pesničkou našich rádií, dokonale umocňuje aj pozitívny videoklip z dielne Jaroslava Vaľka. Hneď po jeho odpremiérovaní začali v Adamovej mailovej schránke pribúdať správy s rôznymi otázkami a želaniami.

Denne mi chodia maily, že by si rôzne páry priali, keby pieseň Neľutujem zaznela na ich svadobnom obrade alebo na rodinnej narodeninovej akcii. Dokonca, som dostal správu od jedného chalana, ktorý chcel akordy na túto pieseň, pretože ju chcel zahrať na gitare svojej priateľke na ich výročie. A to ma veľmi potešilo. Som spokojný, lebo viem, že pesnička spĺňa svoje posolstvo – je všade tam, kde sa ľudia tešia zo života,“ prezradil Adam Ďurica.

Adam Ďurica najbližšie vystúpi na festivale Summer Domaša Fest, kde okrem aktuálneho hitu Neľutujem zaspieva aj duet so Zuzanou Smatanovou Miesta, ktorý rovnako boduje v slovenských rádiách.

https://www.facebook.com/adam.durica.1

Zdroj: Universal Music s.r.o.