Acid Row vydávají vampirický love song

Stoner-rocková kapela Acid Row upozorňuje druhým singlem s názvem No Church on Sunday na připravované album Afterglow. Jedenáctiminutová mantrická skladba je dle slov muzikantů „druhým jezdcem apokalypsy” slibovaného druhého studiového počinu. Pro kostru klipu zvolili úryvky filmu Vampyr dánského kultovního režiséra Carla Theodora Dreyera z roku 1932. Produkce a mixu nahrávky se ujal bývalý bubeník skupiny Venca Zlo z Rail Way Production, masteringu Michal ‚Amák‘ Šťastný z Golden Hive Studio.

„Dreyerovo Vampyra jsem měl jako povinnou látku ke zkoušce na vysoké. Vybrali jsme si ho jako základovku i kvůli režisérově časté inklinaci k nevyhnutelnosti osudu a smrti, s čímž se protíná i část koncepce nové desky. Textově je ale No Church on Sunday naším jediným lovesongem o lásce, co vás odradí i od nedělní návštěvy kostela. Viděno optikou tak devatenáctého století. Song zároveň odkazuje na stejnojmenný tvůrčí svět naší designérky Divé Báry,”říká o námětu frontman Alex Fonar.

Potemnělou skladbu doprovází videoklip kombinující metodu posbíraných video úryvků se záznamem živé projekce tekutých světel tvůrčí skupiny Weird Visuals, vlastními dotáčenými záběry i groteskními oživlými kresbami. Produkce několikavrstvého výsledku se chopili sami hudebníci Fonar s Dominikem Klesou, jež klíčoval animace a prolínání jednotlivých prvků do sebe.

Acid Row od svého vzniku v roce 2012 vystoupili na klubových a festivalových pódiích v Rakousku, Německu, Slovensku, Polsku nebo Maďarsku. V průběhu let se formace neubránila personálním změnám na postech baskytary a bicích. Na kontě mají debutové EP Bad Delivery, dlouhohrající nahrávku Spikes u Beatcraft Records distribuované přes Day After Records, a několik singlů včetně posledního kusu The Serpent, který vznikl v kolaboraci s německými stoner rockery Samavayo.

Chystaný počin Afterglow vychází digitálně 22. 2. 2022 v 11:11 středoevropského času. Křest alba proběhne 11. března v Kasárnách Karlín, což je zároveň datum vydání na CD a vinylech.

Facebook: https://www.facebook.com/acidroww
Instagram: https://www.instagram.com/acidrow/

Zdroj: TS