20 nových mien 20. ročníka EXIT festivalu 2021! – Asaf Avidan, Artbat, Meduza, Sabaton, Hot Since 82 a veľa ďalších.

Minulý týždeň dali oficiálne srbské autority organizátorom zelenú a tak EXIT 2021 bude patriť medzi prvé medzinárodné festivaly tento rok. Ku už potvrdeným headlinerom ako David Guetta, DJ Snake, Tyga, Eric Prydz, Four Tet, Solomun, Boris Brejcha, Paul Kalkbrenner, Nina Kraviz, Honey Dijon, Metronomy, či Sheck Wes tak teraz do line-upu pribudli aj Asaf Avidan, Artbat, Meduza, Sabaton, Hot Since 82. Festival sa bude konať v tradičnej Petrovaradínskej pevnosti mesta Novi Sad 8. až 11. júla.

Medzi najnovšie prírastky v line-upe EXITu patrí aj Artbat, v súčasnosti jeden z najpopulárnejších elektronických umelcov, ktorému fandí aj David Guetta, Asaf Avidad, skvelý izraelský spevák či taliansky hitmaker Meduza, ktorý má na konte miliardy vzhliadnutí na YouTube a streamovacích platformách. V Petrovaradínskej pevnosti sa predstaví aj britský tech-house majster Hot Since 82 a jedna z najväčších európskych heavy metalových kapiel – Sabaton. Už aj tak silný line-up dopĺňa tvorca megahitu Breaking Me, nemecký producent a DJ Topic, celosvetovo obľúbená speváčka Amira Medunjanin a super populárne lokálne elektro-rockové duo Buč Kesidi.

Svoju účasť na festivale už dávnejšie potvrdili aj David Guetta, DJ Snake, Tyga, Eric Prydz, Four Tet, Solomun, Boris Brejcha, Paul Kalkbrenner, Nina Kraviz, Honey Dijon, Metronomy, Sheck Wes a mnohí ďalší. Organizátori však avizujú čoskoro ďalšie posily line-upu. Aktuálny line-up je na www.exitfestival.org/en

Vstup na EXIT festival bude umožnený všetkým zaočkovaným a osobám s preukázanou prítomnosťou protilátok. Aby bol festival prístupný všetkým, ostatní festivaloví návštevníci sa budú môcť pred vstupom otestovať antigénovým testom. Už v súčasnosti je možné do Srbska cestovať s negatívnym PCR testom, očakáva sa, že od júna testovanie pri vstupe do krajiny nebude požadované vôbec.

EXIT festival patrí už dlhšie medzi najlepšie európske festivaly. Bol založený v roku 2000 v University Parku ako študentské hnutie za mier a slobodu v Srbsku a na Balkáne. Za ostatných 20 rokov sa rozrástol na jeden z najvýznamnejších hudobných festivalov na svete. Jeho výnimočnosť podčiarkuje aj miesto konania – unikátna Petrovaradínska pevnosť, jedna z najväčších a najkrajších európskych pevností 18. storočia. Festival sa koná na brehoch Dunaja v Novom Sade, kúsok od srbského hlavného mesta Belehradu. EXIT je dvojnásobným držiteľom ceny pre Best Major Festival 2014 a 2017 European Festival Awards a mnohých ďalších cien. Doteraz ho navštívilo viac ako 3 milióny ľudí z viac ako 70 krajín. Štvordňový festival, ktorý si každoročne obľubuje viac a viac Slovákov, ponúka koncerty mnohých hudobných žánrov – od rocku, popu, hardrock punku, death metalu až po techno, reggae, disco, indie, hip-hop, grime, dubstep a mnoho ďalšieho – celkovo viac ako 1000 umelcov na viac ako 40tich pódiách a hudobných zónach.

Viac informácií o festivale na www.exitfest.org/en, vstupenky sú v predaji na Predpredaj.sk.

Zdroj: TS