Terchovský budzogáň 2013

Už v poradí 11.ročník hudobného festivalu Terchovský budzogáň prináša do malebnej Terchovej opäť poriadnu dávku tvrdej muziky. Aj tento rok sa festivalu nevyhnú exkluzívne premiéry domácich, no i zahraničných interpretov.

Terchovský budzogáň, rock-metalovo ladený hudobný festival, ktorého predchádzajúce ročníky majú na konte vystúpenia aj takých hviezdnych kapiel ako Sunrise Avenue, Offspring, Helloween, či Arch Enemy, neostane nič dlžný svojej povesti ani počas svojho 11. pokračovania.

Najväčším ťahákom by mala byť americká metalová stálica Biohazard. Medzi headlinerov festivalu sa určite radí aj kanadský metalový projekt hudobného multiinštrumentalistu Jeffa Watersa Annihilator. Volaniu organizátorov neodolal ani Pražský výběr Michaela Kocába, ktorý s programom najväčších hitov a v pôvodnej zostave zažije na Terchovskom budzogáni premiéru. Štandardne sa festival nevyhýba ani punkovej hudbe. Bojovú zástavu punku budú najvyššie niesť Zóna A a Slobodná Európa. Medzi interpretmi dvoch festivalových dní nebudú chýbať ani kapely ako Horkýže Slíže, Iné Kafe, Davová Psychóza, Alkehol, či Tublatanka. A aj tento rok si svoj koncert odohrá domáca kapela Arzén, bez ktorej si ľudia program festivalu Terchovský budzogáň už ani nevedia predstaviť.