Tempomat w/ Zebra Katz (USA) @ Dole

Keď brooklynský rapper Zebra Katz vystúpi na pódium, je nemožné odvrátiť sa od jeho prenikavého pohľadu. To sa hovorí o koncertoch tohto originálneho umelca s výrazným rukopisom. O support večera sa postarajú DJ Vec a Džunya G.

Zebra Katz (USA)
Aj keď je mladý umelec na scéne pomerne krátko, stihol na seba strhnúť pozornosť hip-hopového aj módneho sveta. Vlastným menom Ojay Morgan vyšiel z undergroundovej obskurnosti na svetové pódia cez módne mólo – jeho song si totiž vybral Rick Owens na svetovú prehliadku parížskeho Fashion Weeku. Pieseň Ima Read vyslala Zebra Katz do pozornosti svetových magazínov ako Pitchfork, Vogue či Interview Magazine. Hviezda queer-rapu, ako ho médiá škatuľkujú, si svoj jedinečný štýl vystaval aj na inšpirácii hudobníkmi ako Nina Simone, Andre 3000, Missy Elliot, James Blake a Lauryn Hill. OJovi v kariére pomohla aj Red Bull Music Academy a jej Camp, ktorého sa zúčastnil vlani v ruchu veľkomesta Tokia. Výsledkom toho je hypnotizujúca a magická hudobná tvorba Zebra Katz, ktorý už vystúpil na pódiu s množstvom umelcov od Dipla cez The Scissor Sisters k Azealii Banks a Lane Del Ray.

DJ Vec
je známy predovšetkým ako rapper, ale roky sa venuje aj DJingu a produkcii. DJ Vec patrí k špičke a základom hip-hopu na Slovensku aj v Česku, no nezaháľal ani ako DJ, veď má na konte nielen množstvo hraní, ale aj víťazstvo na česko-slovenskom šampionáte v DJ-ingu a účasť na svetovom finále.

Džunya G
je veterán klubovej scény, ktorý dnes vďaka Red Bull Music Academy podporuje nové talenty. Džunya G ako DJ varí freestylove sety, v ktorých mieša brokenbeat, drum’n’bass, hip-hop, downtempa, wonky či elektroniku. Ako sme už spomínali, okrem djingu sa venuje aj organizovaniu, v minulosti festivalu Wilsonic, dnes RBMA Bass Campu.

11. 9. (piatok)
Štart: 21:00 hod.

Vstup:
21:00-22:30 – 7€
22:30-02:00 – 9€
02:00-06:00 – 3€

Partneri: Radio_FMDOBA Magazín90bpm.skshiz.sk CITYLIFE.SKkamdomestaGregi.netBratislava Underground AdvisorPríjmi #cveng

10633395_303937163063787_7013306278877730918_o