ŠTEFÁNSKY BASHAVEL

SENDREIOVCI /live/
aka Kokavakere Lavutara sú vynikajúci hudobníci, ktorí patria medzi najznámejšie slovenské kapely hrajúce cigánsku muziku. Ich koncerty pripomínajú bazén v lete – sú plné tlačiacich sa ľudí, ktorí sa chcú osviežiť chytľavými melódiami. Sendreiovci, ktorí v minulosti spolupracovali aj s kapelou Para, majú za sebou mnohé vystúpenia po celom Slovensku, no dostali sa aj za hranice, pretože ich prirodzený talent si všimol aj skladateľ Hans Zimmer a nahral s nimi hudbu k hollywoodskemu filmu Sherlock Holmes: Hra tieňov. Vladimír a Janka Sendreiovci a ich skupina uchovávajú autentický cigánsky folklór a túto jedinečnú hudobnú tradíciu prenášajú z generácie na generáciu.

DJ Matthew / Balkan Beats / Gadjodelic / SK
sa od organizovania free parties a hrávania elektronickej hudby dostal až k ethno tanečným setom. Najradšej hrá chytľavé a rýchle tracky so silnou, veselou energiou, ale často a rád si uletí aj na cimbalových, folklórnych a cigánskych skladbách. A keďže v začiatkoch DJskej kariéry mixoval house, psytrance či goa, stopy týchto žánrov nájdete v jeho worldbeat setoch aj dnes. Matthew najradšej hrá live s kapelou La3no Cubano, ale obľubuje aj Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra a Sendreiovcov.

DJ Julah / Balkan Beats / Shalatribe / SK
je rezident bratislavských Balkan Beats, perkusionista a občasný producent. K balkánskym žúrkam ho nakopla ešte v 90-tych rokoch hudba v Kusturicovom filme Underground. Ako DJ má najradšej južanskú „všehochuť“, ktorej základom je balkan beat, gypsy sound, španielska a juhoamerická muzika. Má za sebou hrania nielen doma, ale aj v Poľsku, Maďarsku a Česku, na jednom pódiu spolu s hudobníkmi ako Boban Markovic Orkestar (SRB), Los Chilakillerz (MEX) či Sena Dagadu (GHA).