Obludárium s Pištom Vandalom

Pozvanie prijali tri legendy! Legendy nie vekom, ale tým, čo majú za sebou! Muzikant a organizátor festivalu Pohoda Michal Kaščák, modelka Lucia Hablovičová, olympijský medailista z Atén – džudista Jozef Krnáč. Pišta Vandal už spriada smelé plány, ako prebudí tie šelmy, čo v sebe jeho hostia ukrývajú! Zahrá aj Vydrapená bužírka Punk System (VBPS), kapela Michala Kaščáka, ktorá protestuje proti športu a velebí bonvivánsku zhýralosť! Deväťdesiat šialených minút – britvy v uragáne, žiletky v mixéri!

Michal Kaščák
v legendárnej skupine Bez ladu a skladu začal spievať ešte predtým, než zmutoval. Fanúšikovia i kritika už vtedy vytušili, že ide o frontmana s nezameniteľným prejavom a charizmou. Albumy X-metov, Horúce hlavy, Iba raz, navždy zmenili tvár modernej slovenskej hudby. Po rozpade Bez ladu a skladu založil Michal Kaščák projekt Neuropa. V roku 1997 zorganizoval prvýkrát festival Pohoda, ktorý je dnes najväčším a najnavštevovanejším multikultúrnym open-air podujatím na Slovensku. Michal Kaščák je bonviván a zarytý nepriateľ športu. Tento nekompromisno-radostný vzdor odzrkadľuje aj jeho nový hudobný projekt Vydrapená bužírka Punk System. Tu Michal bubnuje, spieva a prednáša o škodlivých účinkoch aktívneho športu, pričom velebí liečebnú silu liehovín, plnotučných mliečnych výrobkov a radosti zo života.

Lucia Hablovičová
na Slovensku je len málo krajších a šmrncovnejších žien ako ona! Roky bola riaditeľkou súťaže Miss Slovensko. Robila dramaturgičku v komerčnej televízií, moderovala aj zhýralú „Smotánku“, kde divákom predstavovala celebrity s ľudskou tvárou. Zaujíma sa o ňu bulvár, preto sa o nej takmer nič normálne nedozviete. Internet i noviny sú zamorené polopravdami o jej živote, vzťahoch a súkromí. Kto je teda Lucia Hablovičová? Ako vyzerá bez mejkapu a čomu sa venuje? Aký je svet modeliek, missiek a šoubiznisu? Luciu si do Obludária voláme hlavne preto, že napriek všetkým úspechom ostala fajn babou a jej vnútorná krása sa vyrovná tej vonkajšej! Nikto nepochybuje o tom, že aj v nej prebudíme zviera, ktoré prezradí viac, než si dokážeme predstaviť.

Jozef Krnáč
džudista, borec, ktorý pre Slovensko získal striebornú medailu v roku 2004 na olympiáde v Aténach. S džudom začal ako štvorročný a odvtedy je zápasníckej žinenke verný. Dnes je trénerom. To, že džudo je vášeň a cesta životom a neznesie pokrytcov potvrdzuje samotný Dodo Krnáč svojím vyhlásením pre noviny: „Džudo nie je šport, v ktorom sa točia veľké peniaze. Niekto môže zavolať politikov a zahrať si exhibične s nimi tenis alebo futbal. Ale čo má urobiť džudista? Má si niekoho pozvať, aby ho vytrieskal na žinenke?“. My si ho do Obludária pozývame hlavne preto, aby sme z neho vytrieskali čo najviac. Zaujímať nás bude, čo sa bojovníkovi preháňa hlavou, keď stojí v aréne muž proti mužovi a upierajú sa na neho tisíce očí. Spýtame sa ho, či aj olympionik môže dostať skutočný výprask a možno nás Jožko Krnáč naučí aj pár zápasníckych chmatov, aby sme ich v kritickej chvíli použili.

Pišta Vandal
ceremoniár, spisovateľ, vydavateľ, muzikant. Muž mnohých tvárí. Frontman skupiny Vandali a tiež najextrémnejšej slovenskej hudobnej formácie ČAD, ktorá získala cenu Radio_Head Awards v kategórii Hard & Heavy. Autor desiatich kníh, bestselleru Havinkovo hovienko, vydavateľ Sama Marca, či Lucie Piussi, stĺpčekár v časopise .týždeň, bývalý vysokoškolský učiteľ. Silou svojho intelektu, vybičuje pudy, vyvráti bludy, prebudí obludy!

Hudobný hosť: Vydrapená bužírka Punk System (VBPS)
mladá začínajúca filozoficko-hudobná skupina, ktorú založil legendárny Michal Kaščák. Skupina svojou produkciou nadväzuje na punkové zoskupenia sedemdesiatych rokov minulého storočia. Ideovo sa prikláňa k hnutiu alkopunk. Všetci členovia ostro odmietajú akékoľvek spájanie ich osôb s kolektívnymi športmi. Dravé tóny gitary, valivá a dunivá basa, ohlušujúce bicie, hymnické refrény a drzé texty o zhubných následkoch športovania – to je len zlomok toho, čo Kaščákovo hudobné teleso poslucháčom ponúka.

Entertaining talkshow that will tear the audience apart. Three guests who do have something to say! A host that won’t fit in his own skin! Deadly music! There is a sleeping beast inside all of us! And Obludarium will awaken it. The musical guest is Vydrapená bužírka Punk System (VBPS).