Na facku: Dominika Cibulková

oast show comedy je tradičný americký žáner klubovej komiky. Jeho princípom je, že skupina humoristov si pozve hosťa, ktorého život a dielo si vážia a na javisku mu vyseknú láskyplnú, hoci vtipnú a nevážnu poklonu. Keďže to u nás, na Slovensku, nikto nerobil, podujala sa na to štvorica naozajstných hoviad: Adámy, Hudák, „Šoko“ Tabaček a Trnka. Pozvanie prijala naša čerstvá senzácia z tenisových kurtov, Dominika Cibulková.

Do siedmej roast show prijala pozvanie 13. najlepšia tenisová hráčka sveta Dominika Cibulková. Po obrovskom úspechu na Australian Open ju čaká ďalší ťažký zápas – ustáť tvrdé smeče štyroch komikov. Keďže je to rodená bojovníčka, isto sa nezosype už po prvom tvrdom podaní. Pred ňou sa Na facku odvážili Michal Hvorecký, Adela Banášová, Tom Nicholson, Iveta Radičová, Štefan Hríb a Peter Lipa.

Ale kto sú tí drzí smradi, ktorí si ju budú doberať?

Tomáš Hudák: kedysi humorista na Sme.sk s vlastnou reláciou Svet Tomáša Hudáka, dnes lev stand-upu a víťaz súbojov komikov. Expandoval aj do rádia v relácii Od veci_FM.

Samo Trnka: satirik a veršovankár, ktorý pôsobí najmä na Sme.sk (Úplne vážne, Nová vlastiveda). Kluby obráža aj ako stand-upista a má vlastnú show Pančlajn.

Juro „Šoko“ Tabaček: nadaný stand-up komik a famózny improvizátor. Je členom improvizačnej skupiny Tri Tvorivé Tvory a pilierom relácie Od veci_FM.

Matej Adámy: prvý človek, ktorý na Slovensku spravil hodinovú jednomužnú stand-up show (ak teda nerátame Andera z Košíc). Najcynickejší Slovák, ktorý sa kedy nehanbil s tým vyjsť na pódium.

O to, aby na tejto show bolo pekné aspoň niečo, hudobný sprievod obstaráva Kristína Smetanová.