Letný koncert Gemini na hrade

Rytierska sála na hrade Červený Kameň ožije v sobotu, 19. júla 2014 tónmi starých írskych a keltských melódií vďaka podujatiu Gemini na hrade. Nenechajte si ujsť tento letný koncert so začiatkom o 20.00 hod.

Hudobné teleso GEMINI vzniklo v roku 2003 na Základnej umeleckej škole Mikuláša Schneidera Trnavského v Trnave a v aktuálnej zostave pôsobí od roku 2009. Nástrojové zloženie súboru tvoria gitary, zobcové, altové a priečne flauty, husle, klavír a perkusie.

Hudobný repertoár je zameraný na staré írske, keltské, indiánske melódie a španielske tance. Zoskupenie má za sebou množstvo úspešných vystúpení i niekoľko samostatných koncertov.

Môžu sa tiež pochváliť niekoľkými vydanými CD nosičmi. Tóny starých írskych a keltských piesní zaznejú v najväčšej miestnosti hradu Červený Kameň, v Rytierskej sále, v sobotu, 19. júla 2014 o 20.00 hod. V programe odznejú tieto piesne: Medieval dance, Ned of the hill, Star of the falcon down, King of the faeries, Noble maiden fair, Erin Shore, Scarborough fair, Red is the rose, Ballade to Guinevre, Whiskey in the JAR a mnoho ďalších.

Vstupenky je možné rezervovať mailom na: objednavky-mck@snm.sk.
Vstupné je 6 € na osobu.

gemini