Laco Deczi & Celula New York

Atraktívnu príchuť New Yorkského jazzu môžu toto leto fanúšikovia zakúsiť aj na Slovensku.

Meno Laco Deczi sa už niekoľko desaťročí skloňuje nielen v stredoeurópskom kontexte, ale aj v rámci celosvetovej hudobnej scény. Je síce rodený Slovák, ale jeho kariéra ho zaviala až za 'veľkú mláku' a dnes je už stálou súčasťou americkej jazzovej elity.

Na svoje korene však nezabúda a koncertné šnúry, ktoré absolvuje so svojim zoskupením Celula New York, siahajú pravidelne k nám do Európy. Výnimkou nebude ani tento rok, podľa jeho oficiálnej stránky LacoDeczi.com je na pláne letná a jesenná séria koncertov.

Počas tohtoročného turné sa predstaví na viacerých miestach v susednej Českej republike a dvakrát zavíta aj do Nemecka. Koncerty v Čechách majú síce počtom prevahu, ale v jeho tour liste určite nemôže chýbať ani Slovensko, kde vystúpi hneď v niekoľkých mestách. Ešte koncom mája to boli Rajecké Teplice, najbližšie u nás zahrá v Nitre a to v pondelok, 18. júna. Potom budú v rámci leta nasledovať koncerty v Bratislave, Liptovskom Mikuláši a Seredi. Ak by ste Laca v lete nestihli, máte to u nás možnosť napraviť ešte v októbri v rámci jeho jesennej šnúry.