Kulturšok!

Toľko kultúry, že z nej dostanete šok! Multižánrový večer, na ktorom zažijete hudbu, film, vizuálne umenie, literatúru a kreatívny workshop. Prvú pomoc dostanete v každom kúte KC Dunaj.

Kazety (CZ), známa česká kapela patrí medzi súčasnú vlnu kapiel, ktoré sa vracajú k jednoduchému zvuku syntetizátorov z 80. rokov, keď bol v kurze punkový postoj, že hudbu môže robiť každý. Večer predstaví piesne z nového albumu.

Herzog Herzog (live set), talentovaný producent a performer, ktorý spája abstraktné beaty, neortodoxné kompozičné štruktúry a krehké melódie s citom pre napätie a detail. Herzog Herzog bol so svojím novým albumom Sitzfleisch nominovaný na cenu za elektronickú hudbu na Radio Head Awards.

Stratasoul (DJ set), DJ a producent, ktorý vytvára vlastné tracky a DJ sety, ktoré čerpajú z hiphopu, soulu, house a subbassových žánrov. Vlani vydal svoje debutové EP Luvly Isles. V rámci Radio Head Award 2012 získal nomináciu v sekcii Hip Hop / Rap / RnB.

Rockové verše s Robom Rothom. Najväčšie rockové piesne ako ich nepoznáte. Známe texty preložené do slovenčiny znejú ako básne. Projekt predstaví Karol Horváth, skladby číta výborný herec Robo Roth a na saxofón hrá Rudo Pepucha.

Hrana – Štyri filmy o Marekovi Brezovskom. Premietanie dokumentárneho filmu o krátkom, ale mimoriadne dynamickom živote jedného z najtalentovanejších slovenských hudobných skladateľov novej doby – Mareka Brezovského v réžií Patrik Lančariča.

Vlado Šimek, básnik, národný buditeľ, revizionista a čechofil, ktorý debutoval zbierkou Spam a iné. Šimek je tiež známy aj spoluprácou s producentom Herzog Herzog, ktorú predvedú aj na Kulturšoku!

Mirka Ábelová, osviežujúca, úprimná a prostoreká. Poetka Mirka Ábelová bude čítať zo svojej druhej básnickej zbierky Na!

Woluux je britský hudobník žijúci v Košiciach, ktorý sa predstaví so svojim live projektom, v ktorom kombinuje hip-hopové beaty, glitch a funky.

Oliq (VJ + live maľovanie), vizuálna umelkyňa a výtvarníčka Oľga Paštéková je dvornou VJkou klubovej akcie Hochspannung. Jej vizuálne nápady ste mohli vidieť na akciách ako Beánia VŠVU, Beánia architektov, pracovala ako VJ na festivale Grape. Medzi jej srdcové vystúpenia patrí projekcia pre Kueda či pre “živé” kapely ako napríklad Bad Karma Boy.

Sicknico vizuálny umelec Sicknico je umelec s výrazným rukopisom. Pestrú videoprojekciu vytvoril pre viacero podujatí, je dvorný VJ formácie Emonoizboyz.

Regal Burger, burgre a wafle, ktoré sa rozplývajú na jazyku. Regal Burger ich naservíruje k dobrej hudbe. Tešiť sa môžete na Regal Burger, Veggie Burger, ale i čerstvé wafle s javorovým sirupom a pekanovými orechmi, alebo s horkou čokoládou a pistáciami.

Jenga, jednoduchá, no veľmi zábavná, spoločenská hra s drevenou vežou pre viac hráčov.