Kratochvíľa na šľachtickom sídle

Ak chcete nazrieť do zákulisia života šľachty a zaujíma vás, akým spôsobom urodzené dámy a páni trávili svoj voľný čas, môžete sa preniesť v čase a stráviť autentickú chvíľu šľachtickej zábavy už 14. júna 2014 počas nočných prehliadok hradu Červený Kameň s názvom Kratochvíľa na šľachtickom sídle.
Prehliadky sú divadelným spracovaním rôznych historických období, postáv i situácií, ktoré spája jeden spoločný motív – spríjemnenie voľného času. Či už je to panská záľuba v chove koní v časoch klasicizmu, organizovanie honosných renesančných hostín, plesov i divadelných predstavení, zážitky z poľovačiek v okolitých lesoch, nočné stretnutia poľných maršalov alebo „zakázané“ zábavky urodzených dám počas manželovej neprítomnosti, všetky udalosti spája jedno: snaha odpútať sa od každodennosti všedného života a aspoň na malú chvíľu zabudnúť na svoje povinnosti.
Ako sa to hradným pánom a ich manželkám v minulosti darilo a do akých situácií sa popritom vedeli dostať, sa dozviete počas hraných nočných prehliadok. Prehliadky začínajú každú celú hodinu od 18.00 do 23.00 hod.

Vstupné:
dospelí: 8 €
študenti a deti od 3 rokov: 4 €
deti do 3 rokov: zdarma
klienti Poštovej banky: 6,40 €
rodinné vstupné: 22 €

SNM-plagat-A3-kratochvila-na-slachtickom-sidle-TLAC-page0002.bmp