koncert PREŠPOROK + Friends birthsday párty

Skupina Prešporok patrila v 80-tych rokoch k najvýraznejším predstaviteľom tzv. mestského folku. Jeho hlavnou postavou, skladateľom, spevákom a gitaristom bol Kliment Ondrejka. Prehistória skupiny siaha do polovice 70-tych rokov, do obdobia nástupu tzv. džínsovej generácie.
Folková hudobná tvorba skupiny spája prvky bluesu, rocku, ľudovej piesne aj popu.
Svojou tvorbou nadväzujú na hudbu už vyzretej českej hudobnej scény, na slovenskej pôde majú svojím cítením najbližšie k Slnovratu a Z. Homolovej. Ich inšpiračné zdroje predstavujú širokú škálu – od klasických literárnych prameňov, cez ľudovú pieseň, k súčasnej folkovej piesni poznamenanej priamočiarejšími rockovými postupmi.
Prevažne z autorskej dielne Ondrejku a Vilinoviča vznikajú melodické, priamočiare folkové piesne s Klimovými hravými, poetickými textami. Skupina absolvovala množstvo koncertov v kluboch, aj na festivalových pódiách.
Skupina Prešporok sa predstaví v zložení: Kliment Ondrejka – spev, gitara; Kamil Vilinovič – spev, gitara; Márius Kopcsay – klávesy; Juraj Majer – basová gitara; Vladimír Mrázko – bicie, rytmické nástroje.
V druhej polovici koncertu sa na pódiu predstavia aj priatelia skupiny (účasť predbežne prisľúbili Peci Uherčík, Laco Gombos, Csolle, Juri Majer, Gusto a dalších budeme priebežne aktualizovať) na narodeninovej párty jej dvoch hlavných protagonistov vo voľnej fúzii s členmi skupiny.