Hrad Červený Kameň navštívi gróf Monte Christo

Do búrlivého obdobia spoločenských pomerov vo Francúzsku, v čase pádu cisára Napoleona, návratu Bourbonovcov na francúzsky trón a júlovej revolúcie v roku 1830 sa návštevník môže preniesť počas divadelnej adaptácie románu Alexandra Dumasa Gróf Monte Christo na hraných nočných prehliadkach v dobových interiéroch na hrade Červený Kameň v dňoch 11. a 12. júla 2014.
Ústredným námetom nočných prehliadok je príbeh Edmonda Dantèsa, ktorý pôsobil ako lodný dôstojník na obchodnej lodi Faraón. Po smrti kapitána lode navštívi ostrov Elba, kde sa stretáva s Napoleonom, od ktorého dostáva list pre Noirtiera.
V čase, keď sa mal stať Dantès kapitánom lode Faraón, je krivo obvinený Danglarsom a Fernandom Mondegom, ktorí ho označili za bonapartistu a na základe týchto tvrdení bol uväznený v pevnosti If. V pevnosti strávil bez súdu dlhých štrnásť rokov. Stretáva sa tu s Abbé Fariom, s ktorým sa spolu snažia vykopať tajný tunel z pevnosti a dostať sa na slobodu.
To sa mu podarí až vtedy, keď sa po smrti Abbé Fariu ukryje do jeho pohrebného rubáša a nechá sa vhodiť do mora. Následne je zachránený pašeráckou loďou a na svoje naliehanie vysadený na ostrov Monte Christo, kde podľa Abbého inštrukcií nachádza veľký poklad.
O ďalšom osude Edmonda Dantèsa prestrojeného za tajomného grófa Monte Christa sa viac návštevník dozvie počas hraných nočných prehliadok so začiatkom o 19.00, 20.00, 21.00, 22.00 a 23.00 hodine.
Hrdinov románu Alexandra Dumasa stvárnia členovia šermiarsko-divadelnej spoločnosti Exulis z Brna.

Vstupné:
● do 3 rokov: zdarma
● od 3 do 18 rokov: 4,00 €
● viac ako 18 rokov: 8,00 €
● zľava 20 % – klienti PB: 6,40 €
● rodinné vstupné: 22,00 €

Srdečne vás pozývame.

christo