Flashback @ Dole

Klubová noc, ktorá nás vezme na výlet v čase, aby sme mohli znovuobjavovať staršiu elektronickú hudbu rôznych žánrov ako dubstep, hip hop, grime, rave, house či techno. Sprievodcom večera venovaného kráľovi footworku a juke DJovi Rashadovi bude Stroon, ktorý si na Flashback pozval Biomata, Break!Fasta a Insa. Všetci DJi budú hrať okrem svojich aktuálnych selekcií aj oldschool kúsky v znamení konceptu Flashback.

Stroon – aka enfant terrible slovenskej klubovej scény prinesie eklektický výber, ktorý odkáže aj na tvorbu zosnulého DJa Rashada. Stroon sa ako DJ, producent a vibrafonista venuje hudbe na všetkých frontoch. Je piatym členom skupiny Puding Pani Elvisovej, s ktorou bol na začiatku roka na turné v slovenských mestách. Akusticky hráva s Longital, je členom improvizačného orchestra Musica Falsa et Ficta. Na konte má EP Ruine Noire, Smithereens, Triple Farewell a najnovšie Impermanence.

Biomat – je DJ, turnablista a producent, ktorý prinesie so sebou aktuálny zvuk v zmesi grime, uk garage, hip hopu či rnb. Biomat sa minulý rok blysol sólovým debutom Montáž na labeli Ajlávmjuzik a tento rok sa zúčastnil česko- slovenskej premiérovej verzie RBMA Bass Campu.

Break!Fast – je DJ a producent, ktorý sa venuje viacerým hudobným žánrom a jeho set číta uk bass, techno, uk funky, future-garage, dubstep, juke, moombahcore, trap, bmore club, global bass, Chicago house či witchhouse. Bol rezidentom akcie Step Forward a je súčasťou W:Clubu.

Inso – sa vo svojich setoch venuje sub-bassovej scéne, a to hlavne jej žánrom grime, uk-funky, bass či trap. Nezanevral však ani na jedno obdobie, ktorému sa v minulosti venoval, a tak od neho môžete niekedy počuť aj oldschool jungle. Inso od začiatku hráva iba z vinylov, tracky mixuje tradičnou metódou a to z 12” platní, pričom vychádza z hip-hopových techník ako sú beat-jugglingu a scratche.

FLASHBACK-poster web