Balkan Beats: Mr. Loco (CZ)

Živelný balkánsky večierok čaká temperamentná hudba v podaní medzinárodnej kapely Mr. Loco. Večer roztancuje zmesou balkánskeho folklóru, latina, reggae, ska či hip hopu. Svieže a exotické zvuky z vývozu premiešané tuzemským folklórom pripravia DJ Julah a DJ Matthew.

Mr. Loco (CZ) je v Česku usídlená skupina, ktorej korene siahajú do temperamentných krajín. Kapela originálnym spôsobom okorenila balkánsky folkór prvkami latina, reggae či ska. Dychovú sekciu reprezentuje peruánsky multiinštrumenatlista Vlado Ulrich, na basu a kontrabas hrá mexický harcovník Luis Franco. Rytmickú sekciu tvorí skúsený bubeník Marek Macháček. Muzikantov dopĺňa frontman Filip Flusser, ktorý má predkov na Balkáne. Táto horkokrvná skupina nabije každého pozitívnou energiou s prirodzenou ľahkosťou.

DJ Julah (shalatribe) je perkusionista ethno bandy Capre, DJ a občasný producent. Vo svojich setoch mixuje hudbu celého sveta (najmä z Balkánu, južnej Európy a Ameriky) a mnohých žánrov do jedného multikulti gulášu.

DJ Matthew (gadjodelic) je známy svojou precíznosťou, s ktorou pristupuje k hudobným večierkom. V jeho podaní zaznejú balkánske, cigánske, ethno či folklórne melódie.

Lively Balkan party with a mix of balkan folklore, latino, reggae, ska or hip hop performed by international band Mr. Loco. The evening will also feature DJ Julah and DJ Matthew.