Stará Bagandža (SK) – kapela / band

Stará Bagandža je mladá kapela z Bolešova, ktorá vznikla ako mnohé iné. Partia kamošov sa dohodla, stretla, zahrala, zohrala a budiš kapela. Pôvodne v nej boli traja členovia. Matej hral na klávesoch a Dominika s Hankou na gitarách.

Po prvý raz sa takto stretli 16. októbra 2010. Nacvičili zopár ľahších pesničiek a predviedli to Hankiným rodičom, ktorí boli veľmi spokojní. Chvíľu to takto pokračovalo, až kým neprivítali nového člena. Volal sa Števo a hral na gitare. S príchodom Števa nastala menšia zmena aj v nástrojoch – Dominika si vzala harmoniku, Matej flauty, Hanka mala na starosti sólovú gitaru a Števo mal sprievodnú. Po nejakom čase sa “skúšobňa” opäť premiestnila, tentokrát už natrvalo.

Stará Bagandža sa už skoro pol roka rozťahuje v pivnici bolešovskej hasičskej zbrojnice. V tom čase pribudla ďalšia členka, opäť Dominika, ktorá vzala do rúk drumbľu. V takejto zostave sa Stará Bagandža prvýkrát predstavila verejnosti 9. októbra 2011 (malá oslava prvého výročia) na Výstave ovocia v telocvični ZŠ s MŠ v Bolešove. Medzitým navštívili kapelu dve kolegyne z východu – Deniska a Dianka. Neskôr sa Deniska vrátila a naspievala s Bagandžou prvú pesničku. Bol to cover od kapely Arzén – Katarínka.

Momentálne má kapela štyroch stálych členov, na konte už tri nahrávky (dve vlastné, jeden cover). 29.6.2012 odohrali prvý väčší koncert na ihrisku v Bolešove a zahájili hody.

Stará Bagandža chystá nahrať cez leto ďalšie pesničky, ktoré snáď trošku prerazia :)

Aktuálna zostava:
Števo – gitara, bicie, spev
Matej – flauta, harmonika, spev
Domča – harmonika
Dominika – drumbľ

Informácie o kapele Stará Bagandža a jej tvorbu nájdete na: https://starabagandza.szm.com/cleni.htm, https://bandzone.cz/starabagandza alebo na FB https://www.facebook.com/pages/Star%C3%A1-Bagand%C5%BEa/191028374252580

Zdroj: Stará Bagandža