ARDEN (SK) – kapela/band

Punk rocková kapela Arden z Partizánskeho vznikla v roku 2002 z Rytmovej a Marekovej iniciatívy. Chalani mali 12 rokov a ani jeden z nich v tej dobe nevedel na ničom hrať. Rytmo sa začal učiť hrať na gitare, Marek na base a prvé vystúpenie s tretím členom Janom bolo v roku 2005 na triednom večierku.

Po ďalšom školskom vystúpení sa Jano kapele prestal aktívne venovať, takže chalani opäť vo dvojici hrávali v skúšobni, ktorou bola letná kuchynka, s dvoma vtedajšími „ako keby“ členmi – Jupo a Rude (https://bandzone.cz/rude), s Rudem na bicích, a s Jupom na mikrofóne.

V roku 2007 vznikol prvý ako taký obraz skutočnej garážovej kapely v zostave Rytmo – gitara, Marek – gitara, Jano – basa a Jupo – bicie. Prvý úspech nastal, keď hudba začali byť počúvateľná a vyskytlo sa pár príležitostí na hranie v podobe školských večierkov.

arden1

Neskôr Jano odišiel, Marek sa znovu chytil basy, a kapele sa začali ponúkať prvé krčmové vystúpenia. V lete 2008 sa basgitary chopil Robo, Marek gitary, a v tejto zostave Arden fungoval rok.

Medzitým sa v domácich podmienkach nahralo pár skladieb, kapela na koncertoch stále boduje mediálne známymi vypaľovačkami. No po super roku hrania nás opustil aj Robo. Za krátky čas sa k nám pridal nový basgitarista Boris a domáci ošiaľ pokračoval. V tejto zostave sme fungovali do začiatku roku 2012, kedy začala kapela fungovať bez Mareka. Na prvý koncert v tejto zostave boli všetci zvedaví, a mal obrovský úspech. Vyše 350 ľudí zaplatilo vstupné, aby sa na Arden prišli pozrieť.

arden2

Koncom leta tohto roku už kapelu prestáva baviť byť stále v ústraní, a tak posiela svoju vizitku do rôznych krčiem po celom Slovensku, začína sa hrať častejšie. Na jar budúci rok by kapela chcela vydať niekoľko nových skladieb.

Aktuálna zostava:
Rytmo – gitara
Jupo – bicie
Boris – basa

Web linky/Web links Arden:
https://bandzone.cz/arden
https://www.facebook.com/groups/136296919724090

Zdroj: Arden