Urban Art Forms Festival 2015 | 18. – 20.6.2015 | Wiessen | Foto: Michal Dzubina – Floe Fotography

Máme za sebou 11. ročník festivalu Urban Art Forms Festival 2015 – najväčšieho elektornického festivalu v Rakúsku, ktorý priniesol pre svojich fanúšikov opäť skvelé tri dni plné zaujímavých i exkluzívnych koncertných a DJ-ských vystúpení. Festival sa tento rok vrátil na miesto jeho zrodu (Rakúsky Wiesen) s mottom “Back To Where Your Heart Beat”.

Areál bol menší ako pominulé ročníky a organizácia miestami pokulhávala. Najmä pre účastníkov s neznalosťou nemčiny bolo ťažšie dorozumieť sa a dozvedieť sa dôležité info, ani to mu však neubralo na atmosfére, práve naopak. Oslovil tak možno práve starších underground fanúšikov, ktorí sa veľmi neorientujú na komerciu. Festival mal totiž podtitul „NO EDM“

Začínalo sa vo štvrtok štyrmi koncertami – Konea RA, DOPE D.O.D. (ktorí v pondelok po festivale oznámili, že ich opúšťa jeden z členov Dopey Rotten, takže sme si ich mohli vychutnať v plnej sile asi posledný krát), Foreign beggars a večer zakončovali Die Antwoord, ktorí predviedli skvelú šouku. Na Pohode sa máme na čo tešiť!

DSC_2752

Piatkový deň na hlavnom stagi vystúpili napríklad Bonobo v DJ sete, Sven Väth, Dubfire a program ukončovali skvelí Camo&Krooked. Na RedBull music academy stage stál za zmienku Carl Craig a na Futurbeatz stage, ktorý bol zasvätený drum&bassu, napríklad Dbridge, S.P.Y., Phace&Misanthrop, The Upbeats, Noisia, Delta Heavy, Audio, Limewax.

DSC_2519-2

Záverečná sobota sa niesla s prísľubom všadeospevovaného Deadmau5ovho vystúpenia. Nemalo však také ohlasy ako sa čakalo. Nasledovali 2Raumwohnung DJset a potom skvelý The Glitch Mob. Večer na hlavnom pódiu zakončoval NETSKY live – s celou kapelou. Fajnotka! Na Redbulle sa oplatilo vidieť Jimmyho Edgara a na Futurebeatz to bolo zas prebité skvelými dnb vystúpeniami: Fourward, Dimension, Icicle, The Prototypes, DC Beaks, Calyx&Teebee, Spor, Mefjus&Emperor..Kto ešte vydržal stáť na nohách, zaručene ho dorazil nekompromisný Panacea. Setíky boli doplnené vystúpeniami MCs – Daxta, Tempza, Fava a Youthstar, ktorí dopĺňali vystúpenia aj štvrtkovú noc.

DSC_2907-2

Počasie nám taktiež neprinieslo žiadnu katastrofu, a tak bolo možné vychutnať si tri dni festivalového nákladu tak ako sa cez leto patrí, v kruhu priateľov, výbornej hudby a hlavne nadoraz!

Vidíme sa o rok :)

Report Vám priniesol náš fotograf Michal Dzubina – Floe Fotography

Pre správne fungovanie prezerenia fotiek (SLIDESHOW), treba aby sa stránka načítala celá, pri väčšej galérii fotiek to môže trvať dlhšie v závislosti od rýchlosti vašeho pripojenia