Uprising Winter Edition 2015 | 20.11.2015 | Ateliér Babylon | Bratislava | Lýdia Koniarová | Foto: Michal Dzubina – Floe Fotography

Ateliér Babylon opäť priniesol letnú reggae atmosféru aj v novembri a ušetril tak všetkých fanúšikov od čakania na letný prídel. Potešil nás určite i line – upom, o ktorom sa dá povedať, že za letným rozhodne nezaostával.

DSC_9214-2

Piatkový večer zahájili Serpico Acoustic, výborní hudobníci so spevákom Erikom Šulcom (Medial Banana), ktorí vsadili na covery chytľavých hitov, ktoré rýchlo vtaihli prichádzajúcich návštevníkov do tej správnej reggae atmosféry. Po kapele sa na pódiu objavil ďalší spevák z Medial Banana, Poky, ktorý nás sprevádzal zvyškom večera.

DSC_9081

Okrem reggae nechýbali aj iné hudobné žánre, napríklad rap, ktorý nám predviedol newyorský rapper Afu-ra. Sekundoval mu DJ Simple Sample. Afu-ra vyhecoval publikom svojim príhovorom pomedzi pesničky, nechýbali ani povzbudzovania k ľudskosti a spolupatričnosti.

Medzi jednotlivými vystúpeniami boli síce dlhšie pauzy ako by si niektorí predstavovali, ale dali sa využiť napríklad navštívením Uprising shopov, kde sa dali zakúpiť lístky na Uprising 2016, alebo na odfotenie sa s niektorými interpretmi, ktorí sa voľne pohybovali po priestoroch Babylonu.

DSC_9236

Vystúpenie Tanye Stephens so skupinou, bolo ďalším charizmatickým príspevkom večera,nieslo sa v znamení girl power, ale páni si zgustli určite tiež a samozrejme nesmela chýbať ani legendárna vec, No Woman No Cry, v skvelom podaní Tanye.

DSC_9336

Headliner Anthony B, ktorý sa predstavil už  aj na letom Uprisingu 2015, zahral songy z nového albumu Tears of Luv no prirodzene nezabudol na staré známe veci. Anthony poskakoval a šíril atmosféru a hlavne energiu na všetkých fanúšikov. Na pódium si prizval aj českú soulovú a reggae speváčku Kateřinu Becherovú (Bechy), čo bolo určite pre mnohých milým prekvapením. O zábavu sa ďalej  až do rána bieleho staral Fadda Ekop.

Lýdia Koniarová