Tribute to Freedom 2013 | 3.8.2013 | hrad Devín | Bratislava | Foto: Dreamwolf

Náš fotograf Ján Vlk – Dreamwolf vám fotky z podujatia Tribute to Freedom 2013, ktoré sa konalo 3. augusta na hrade Devín v Bratislave. Na 5. ročníku sa predstavili The Cellmates, Sima MartausováDan Bárta (CZ), Jennifer Rush (USA/D)

Tohtoročným headlinerom podujatia bola ikona 80. rokov Jennifer Rush. Celosvetovo sa preslávila svojim hitom „The Power of Love„. Jennifer je právom zaraďovaná k svetovým pop divám. Svetový úspech jej zabezpečila pieseň „The Power of Love“.  Svojím nezameniteľným hlasom ovládla hudobné 80. roky a na svojom konte má mnoho hitov a skvelých spoluprác.  Priletela z Južnej Afriky kde koncertovala a zo Slovenska letí naspať do Nemecka. Vynikajúce vystúpenie pred ňou odohral Dan Bárta & Illustratosphere, kde ponúkol pestrý prierez svojou tvorbou. Na podujatie pricestoval so skupinou Illustratosphere zloženou z prvotriednych hudobníkov – Filip Jelínek (klávesy, trombón, perkusie), Robert Balzar (kontrabas, basa), Míra Chyška (gitara) a Jiří Slavíček (bicie). Tribute to Freedom je podujatie, ktoré patrí do bratislavského letného kalendára. V magickom prostredí hradu Devín sa na predchádzajúcich ročníkoch predstavili Sinéad O‘ Connor, skupina The Animals & Eric Burdon, spevák skupiny Yes Jon Anderson či Electric Light Orchestra Original Members. Bol to úžasný večer bohatý na sviežu hudbu a svetelné efekty v kúzelnom priestore hradu Devín.

Jennifer Rush (USA/D) - Tribute to Freedom 2013

Jennifer Rush (USA/D) – Tribute to Freedom 2013

Mini profily headlinerov:

DAN BÁRTA (CZ): Dan Bárta je českým spevákom, textárom aj fotografom , ktorý sa narodil v Karlových Varoch.  Je známy zo skupín Alice, Die El.Elephant!?, Sexy Dancers, J.A.R. alebo z jazzového projektu Illustratosphere. V 90. rokoch spieval tiež v muzikáloch Jesus Christ SuperstarEvita a tiež sa účastnil na projektu gitaristu Jiřího Urbana a basistu Zdeňka Kuba z Arakainu – Project KAIN z roku 1999. Je držitelom niekoľko cien Akademie české populární hudby. Hral tiež v niekoľkých filmoch. Najznámejšia je asi rola vodníka vo filme Kytice… Viac informácii o interprétovy na www.danbarta.cz alebo FB.

JENNIFER RUSH (USA/D):  Jennifer Rush sa narodila v roku 1960. Pochádza z umeleckej rodiny, otec bol operným spevákom, matka klaviristkou. Rodáčka z New Yorku (Queens) si v roku 1985 získala veľký úspech s piesňou Power Of Love, ktorá sa v októbri dostala na prvé miesto anglickej hitparády. Vydala dvanásť albumov, ten dvanásty s názvom Now Is The Hour vyšiel v marci 2010. Najúspešnejším z nich bol hneď prvý s názvom Jennifer Rush, ktorý vyšiel v októbri 1984 a dostal sa do prvej desiatky anglického rebríčka albumov… Viac informácii o speváčke na www.jennifer-rush.com alebo FB