THE LEGITS BLAST 2017 | 29-30.7.2017 | EUROPA SC | BANSKÁ BYSTRICA | FOTO: MICHAL DZUBINA – FLOE FOTOGRAPHY

Náš fotograf Michal vám prináša fotografie z hip-hopového festivalu The Legits Blast, ktorý sa konal 29.-30. júla v Banskej Bystrici.

Do Banskej Bystrice sa už ôsmykrát po sebe vrátil celosvetový hip-hopový festival The Legits Blast 2017. Okrem koncertov, ktoré sú na festivale skôr doplnkom, sa veľkej diváckej návštevnosti tešili aj koncepty Outbreak Europe či Rep Your Country. Sú to súťaže v breakdance, do ktorých sa tento rok prihlásil rekordný počet súťažiacich zo 75 krajín sveta. Nezúčastnili sa iba nadšenci z okolitých krajín ale prišli aj zástupcovia od protinožcov. Škandinávci, zástupcovia z Ázie, USA, Mexika, Austrálie, či Nového Zélandu a Costa Ricy. Medzi krajiny, ktoré sa na Legits Blast zúčastnili po prvýkrát patria aj exotickejšie krajiny ako Martinik, Macau, Ekvádor, či Cyprus, čo svedčí o stúpajúcej kvalite festivalu.

Do súťaže Outbreak Europe v kategórii mužov 1vs.1 sa prihlásilo až 520 súťažiacich, čo z festivalu urobilo najväčšiu bboy akciu na svete. Celkovým víťazom súťaže sa stal bboy Victor z USA, ktorý v rámci projektu Undisputed automaticky postupuje medzi desiatku najlepších, na svetové finále súťaže v San Diegu. V ostatných kategóriách bola účasť tiež nadpriemerná oproti minulým rokom. Do bojov o najlepšiu bgirl sa zapojilo 114 žien, víťazkou sa stala bgirl Kate z Ukrajiny. Do súbojov tanečných dvojíc sa zapojilo 42 detských dvojíc. Víťazný pohár putoval do Ruska, o čo sa postarali chlapci Grom & Shasty Rock. V boji o víťazstvo dospelých tanečných dvojíc sa zapísalo 267  dvojí a pomyselnú zlatú medailu si odniesli úradujúci majster sveta v bboyingu, Američan bboy Thesis spolu s Ayumi z Japonska.

Večer zavŕšil koncertami na Orange Music Live Open Air Stagei v podaní PJ & Funkdat, Supa + Jožis Engerer, Vec + Tono S. + Škrupo + Joe Trendy, PSH (CZE), MC Freestyle Exhibition, Rytmus + Opostaris Live Band. Spoza oceána prišli domácich interpretov podporiť The Rugged Man (USA) a skvelí Onyx (USA).

V nedeľu sa konali súboje – Rap Your Country, do ktorých sa zapojilo 27 národov. Víťazmi sa po zdĺhavej nedeľnej bitke, po súboji s Kazachstanom stali po tretíkrát naši východný susedia z Ukrajiny.

Ďalší ročník podujatia sa uskutoční v júli 2018. V marci sa ešte uskutoční zimná edícia festivalu u našich západných bratov v Českej republike. Len tak ďalej, máme sa na čo tešiť!

Fotoreport z tohto ročníka checkuj nižšie.

Atmosféra The Legits Blast 2017