Slza – Katarze TOUR 2016 | 7. 10. 2016 | kultúrny dom Strážničan | Strážnice | Foto: Linda Lalinská

Viac ako 1200 fanúšikov z Čiech i Slovenska si prišlo užiť koncert populárnej českej skupiny Slza, ktorý sa konal 7. októbra v kultúrnom dome Strážničan v Strážnici v rámci ich turné Katarze TOUR 2016.

Po zrušenom vystúpení na Skalických dňoch pred 2 týždňami sme aj my využili šancu vypočuť si Slzu v českej Strážnici, len pár kilometrov za našimi hranicami. Podarilo sa nám tiež si chalanov na pár minút ukradnúť pre seba a v krátkosti ich vyspovedať.

Katarze TOUR 2016

Od 6.10. je v predaji ich nová fotokniha SLZA OBRAZEM a tak mi nedalo neopýtať sa na reakcie fanúšikov.

Petr Lexa: Až jsme byli překvapeni, že od rána začali chodit fotky, lidi si ji předobjednali a včera ráno to přišlo, takže už spousta lidí ji dostalo. Třeba včera někdo už psal, že dostal i zlatý kupon.

Petr s Lukášom osobne do 20 kníh vložili zlatý kupón, ktorý umožní jeho majiteľovi stráviť so Slzou deň. Nič bližšie o špeciálnom dni však chalani zatiaľ prezradiť nechceli. K vydaniu knihy Slza chystá tiež samostatné autogramiády, ktoré začínajú od 2. novembra. Podla slov Lukáša sú pripravení podpisovať nielen knihu a plagáty, ale i napríklad gitaru a iné veci, ktoré fanynky prinesú.

Kedže obaja sú zvyknutí na otázky odpovedať, dala som im naopak možnosť vymeniť si úlohy pýtať sa. Úlohou bolo vymyslieť jednu otázku, ktorú by položili pri rozhovore niekomu oni.

Petr Lexa: To je záludný, na to se ješte nikto nezeptal. Ja bych sa ptal: Kdo jsi?

A aká by bola jeho odpoveď na vlastnú otázku: Ono to pusobí jednoduše, ale ono to práve jednoduchý nemusí být. Já jsem…..normálne spěvák…

Lukáš Bundil: Kde si myslíš že budeš za 10 let?

A tu je Lukášova odpoveď: No to uvidíme, já doufám, že někde, kde budu spokojenej.

Petr Lexa: Za 10 let se taky sejdeme ve Strážnici a uvidíme, třeba si udeláme retro Katarze tour.

Názov kapely Slza už chalani viac krát vysvetlili, pre zopakovanie: Slza je symbolom emócii, tak ako ich piesne sú o slzách šťastia i smútku. Či chalanov vie niečo rozplakať bola ďalšia otázka:

Petr Lexa: My pláčeme smíchy…

Lukáš Bundil: Mne teď rozplakal film Ja, me druhe ja a Irena, to mne rozplakalo, jsem se pak smál, že jsem plakal..

Petr Lexa: Mne často dojmou veci. Jako treba, když jsou kastingy do souteži jako X-faktor a tam takový ty dojemní věci když někdo zaspívá nebo takový ty videa kdy přijdou vojáci z vojny po strasne dlouhý době a vidi svý rodiče a deti a tohle…

Venovali sme sa aj pripravovaným projektom. Nateraz Slza neplánuje spoločný projekt s inou kapelou a venovať sa budú tvorbe vlastného nového albumu. Naďalej ostáva že Peťo spieva a Lukáš hrá na gitaru. Petrove ukulele sa na koncerty nedostane. Môžete si ho však vypočuť v českom seriáli Přístav, kde Peto hrá jednu z hlavných postáv:

Petr Lexa: Já mám ukulele jako takovou srandičku, a hraju na tom i v seriálu. Puvodne chteli abych hrál na gitaru, ale zjistili že nehraju, tak sme tam nejak zapojili aspoň ukulele.

Popri vlastnom turné si chalani nájdu čas aj na svoje obľúbené kapely, aký sú ako fanúšikovia?

Lukáš Bundil: Já jsem fanoušek kapel, chodím na koncerty docela často, ale že bych pak stál u šatny a čekal to ne. Já si užiju koncert a proto tam jsem.

Petr Lexa: Já to mám stejne jako Lukáš.

A na záver ma zaujímalo už len jedno, čo chalani robia pred koncertom a čo ich čaká po koncerte?

Petr Lexa: Mně čeká rozespívaváni, ktorý budu mít až do koncertu.

Lukáš Bundil: Já se trochu rozehraju a pak máme takovej rituál s kapelou, že deláme takovej pokřik.

Petr Lexa: A po koncerte máme autogramiádu a pak jdeme spát, my než skončíme tak kluci z kapely už jsou doma väčšinou.

Na záver mi dovoľte dodať, že samotný koncert bol skvelý a chalani urobili skvelú šou. Komunikovali s publikom, rozdávali darčeky, Peťo sa dal „ochytať“ fanynkám a zveril im aj svoj mobil, aby mohli urobiť zopár selfie. Okrem vlastných skladieb zahrali aj 2 covery a dali možnosť zaspievať si aj jednej z účastničiek.

Fotoreportáž i rozhovor vám priniesli Linda a Viki.