One Day Jazz Festival 2015 | 21.-22.5.2015 | Istropolis | Bratislava | Foto: Ján Vlk – Dreamwolf

Náš fotograf Ján Vlk – Dreamwolf vám prináša fotky z festivalu One day Jazz 2015, ktorý sa konal 21. – 22. mája  v Istropolise v Bratislave. Bol to jubilejný 10. ročník, preto sa odohrával až 2 dva dni štvrtok a piatok. Program bol bohatý a rozmanitý od world music, funk, fusion až po jazz. Aj tento krát vystúpili slovenský interpreti spolu so svetovými umelcami.

V štvrtok vás už v hale privítalo slovenské zoskupenie Cha bud, ktorí sú aj objavom Demovnice. Je to Sexteto mladých hudobníkov, ktoré ponúkali vlastné autorské kompozície. V sále oficiálne začal festival americkým RON AFFIT Triom. Ron je synovec a žiak legendárneho gitaristu Rona Anthonyho, ktorý hrával s Frankom Sinatrom. Interpret nás preniesol do slávneho newyorského Zinc Baru svojou hrou aj atmosférou, kde pravidelne hráva. Po ňom vystúpila hviezda večera Izraelčanka AchiNOAm Nini alias NOA. Na Slovensku bola po prvý krát a zanechala tu kúzelné vystúpenie, ktoré treba určite raz za život počuť. Charizmatická speváčka, perkusionistka a veľká mierová aktivistka má korene v Afrike, jej rodičia sa presťahovali do Ameriky a ona si našla svoje miesto v Izraeli. Tu je najuznávanejšou speváčkou a skladateľkou. Má na konte 15 albumov. Očarila nezabudnuteľným hlasom a akusticky vás vedela vtiahnuť do vzdialeného sveta.

V piatok otvoril program slovenský JURAJ GRIGLÁK and COMPANY spolu s americkým POOGIE BELL. V tejto zostave hrali spolu aj v Londýne pred 2 rokmi. Bicie Poogie Bell, za klávesami Bobby Sparks a na tenor saxofóne Chris Hemingway. Nezabudnuteľná kombinácia, ktorá sa len tak nevidí. Toľko hviezd na jednom pódiu. Po nich nasledovala americký jazzový gitarista a skladateľ WAYNE KRANTZ so svojim triom. Neopakovateľná hra gitarového virtuóza, majstra elektronickej i akustickej gitary. Celý festival uzatváralo už známe islandské zoskupenie MEZZOFORTE s Martinom Valihorom. Ponúkli pestrú zmes jazzu a funku. Na bicie ich doprevádzal Martin Valihora ako na ich škandinávskom turné.

Počas festivalu umelci zaujali elegantnou hrou, pestrím repertoárom a bol to jednoznačne jeden z nezabudnuteľným zážitkom tohto roka. Koncerty si môžete v tomto fotoreporte vychutnať…

odjf_201501_dreamwolf_023-1
Noa (IL) – One Day Jazz Festival 2015