City Sounds: Dianne Reeves | 17.12.2013 | Slovenský rozhlas | Bratislava | Foto: Dreamwolf

Náš fotograf Ján Vlk – Dreamwolf vám prináša fotky z koncertu americkej jazzovej speváčky Dianne Reeves, ktorý sa konal 17. decembra v koncertného cyklu City Sounds v Slovenskom rozhlase v Bratislave.

Speváčka Dianne Reeves sa predstavila s úplne novým programom k nového albumu Beatiful life. Dianne Reeves vyniká nesmiernou virtuozitou a improvizačným majstrovstvom. Speváčku na tomto vianočnom koncerte doprevádzali Peter Martin – klavír, Romero Lubambo – gitrara, Reginald Veal – kontrabas a Terreon Gullly – bicie.

Na úvod predstavilo samotné kvarteto v inštrumentálmom prevedení Gershwinovho evergreenu Summertime. Následne sa ku ním pridanala Dianne Reeves s piesnou Dreams Dianne Reeves, ktorú uvítalo obecenstvo obrovským aplauzom. Nechýbali zimno vianočnejšie piesne ako This Time of the Year. Orientálno-indické intro záverečnej skladby pripravilo pôdu pre Bob Marleyovku Waiting In Vain.

Priaznivci Dianne Reeves vo vypredanej sále vytvorili veľmi príjemnú atmosféru so samozrejmými standing ovations.

030
Dianne Reeves  – City Sounds

Mini profil DIANNE REEVES (USA):  V minulosti sa Dianne Reeves objavila aj v oscarovom filme G. Clooneyho “Good Night, and Good Luck”. Soundtrack k tomuto filmu priniesol Dianne Reeves jej štvrtú Grammy v roku 2006. Nahrávala a spoluúčinkovala s Wyntonom Marsalisom, Lincoln Center Jazz Orchestra, nahrávala s Chicago Symphony Orchestra pod taktovkou Daniela Barenboima a spolupracovala so sirom Simonom Rattleom a jeho Berlínskymi filharmonikmi. Bola tiež prvou kreatívnou riaditeľkou jazzovej sekcie filharmónie v Los Angeles a prvým vokálnym umelcom vôbec, ktorý vystúpil v slávnej Walt Disney Concert Hall. Taktiež spolupracovala s legendárnym producentom Arifom Mardinom (Norah Jones, Aretha Franklin) na Grammy ovenčenom albume A Little Moonlight. Absolvovala niekoľko turné po celom svete s rôznymi projektmi naposledy s „Sing the Truth“ – hudobnú poctu speváčke Nine Simone, na ktorej sa podieľali aj Liz Wright a Angelique Kidjo…. Viac o interprétovi na www.diannereeves.com alebo FB.