Minimatica: Digitally Imported!

Presne jeden deň pred sviatkom všetkých žien sa odvysielalo pokračovanie Minimaticy, ktorá znela tak trochu v romantickom duchu. Za všetkým viď hudbu a tú si vám v krátkosti predstavím.

Začneme postupne, ale vysoká látka sa nasadí hneď od začiatku. Ako inač v Minimatice. Novinku na známom labeli Crosstown Rebels si odkrúti producent pochádzajúci z Írska, vydávajúci na mnohých známych značkách – Gavin Herlihy. Jeho príjemná štartovačka Witching Hour určite prekvapí každého priaznivca, ktorý má rád seriózny kvalitný zvuk.

Potom sa presunieme do belgického hlavného mestá Brusel, kde žije dvojica producentov, ktorí spoločne vystupujú pod projektom Spirit Catcher. Pred týždňom sme sa mohli dočkať digitálneho vydania remixov niekoľkých skladieb z ich posledného albumu, medzi ktorými figurovala aj skladba Sedona. O výborný remix tejto skladby sa postaral nie menej známy deep-housový producent, ktorého ste mohli počuť aj na Slovensku a jeho meno je Andre Lodemann. Celé remixové EP zastrešuje etablované vydavateľstvo Systematic rec., za fungovaním ktorého je Marc Romboy z Nemecka.

Teraz si predstavíme aj menej známych producentov, ktorí si svoju pozíciu poctivo odbíjajú kvalitnými releasmi. Prvým bude taliansky producent Roberto Carbonero s jeho trackom Alsomia vo výbornom tanečnom remixe od ďalšieho Taliana, ktorý si vraví Jerry K.

Svoju producentskú cestu si s prehľadom rázi aj DJ Simi. Jeho chytľavý release Big Rip môžete objaviť na najnovšej kompilácií nemeckého vydavateľstva Kling Klong. Nie nadarmo samotný majiteľ vydavateľstva Martin Eyerer si nesmierne pochvaľuje danú vec a dodáva, ze to rozpaľuje tanečné parkety.

V poradí deviatou skladbou dnešného setu bude novinka od tureckého producenta žijúceho vo Švajčiarsku, ktorý si vraví Onur Ozman. V ponuky celého EP mňa osobne najviac oslovil remix skladby Thinkin‘ ‚bout You od producenta menom Jon Silva.

Ako posledný tip na skladbu z aktuálnej častí Minimaticy by som spomenul spoločný výsledok práce dvoch dlhoročných producentov D. Diggler & Johannes Heil. Ich najnovšie EP obsahuje 3 skladby plné euforického techna a hopkavého tech-housu. Ja som si pre vás vybral druhú skladbu The Embrace (Part 2). Celý release nájdete pod značkou Unclear rec.

MINIMATICA radio show every Wednesday @ Digitally Imported (www.di.fm/minimal) : 19:00 – 20:00 (CET)

Audio stream Digitally Imported:
https://www.di.fm/mp3/minimal.pls
https://www.di.fm/wma/minimal.asx

[ Minimatica vol.252 mixed by DJ Cole a.k.a. Hyricz (11.03.2012) – download ]

Playlist:
01 Gavin Herlihy – Witching Hour : crosstown rebels
02 Spirit Catcher – Sedona (Andre Lodemann Remix) : systematic
03 Lucky Paul feat. Mara TK – Elephant Island (Ossie Remix) : somethinksounds
04 Pierre LX – Winter Light (Enola Remix) : initial cuts
05 Roberto Carbonero – Alsomia (Jerry K Remix) : snake beat
06 Oscar – Sun On Acid (Original Mix) : lordag
07 DJ Simi – Big Rip (Original Mix) : kling klong
08 Adrian C – In The Heat Of The Night (Original Mix) : save room
09 Onur Ozman – Thinkin‘ ‚bout You (Jon Silva „Everyday“ Rework) : ready mix
10 D. Diggler & Johannes Heil – The Embrace (Part 2) : unclear
11 Marcio Kantana – Analogie : aspekt

Radioshow Minimatica pre vás každý týždeň pripravuje DJ Cole a.k.a. Hyricz

www.myspace.com/hyriczcole
www.soundcloud.com/hyriczcole
www.facebook.com/hyriczcole
www.dj.drom.sk/cole
www.spiral.sk

Zdroj: Cole
Publikoval: Redakcia GREGI.NET