ZVÝŠ SI SVOJE ŠANCE NA POSTUP DO RED BULL CAN YOU MAKE IT?

Neopakovateľné dobrodružstvo sa nezadržateľne blíži! Už o menej než tri mesiace sa tí najodvážnejší vyberú za nezabudnuteľnými zážitkami. Všetky potrebné informácie už máš, partia je zostavená, teraz už “len” to ostatné. Ako však na to?

Či sa už hlásiš na Red Bull Can You Make It? prvýkrát, alebo si ostrieľaným uchádzačom, rozhodne čítaj ďalej. Prinášame ti zopár rád, ako zvýšiť svoje šance na výber a dostať na cestu po Európe za Red Bull plechovky.

Participants look at the application on the phone after a shower in the fountain during Red Bull Can You Make It in Genoa, Italy on April 14th, 2016. // Armin Walcher / Red Bull Content Pool

Vytŕčaj z davu

Prihlásiť sa nie je vôbec ťažké, ale nezabúdaj, že uchádzačov bude veľa. Ak teda chceš ty a tvoja banda uspieť, mali by ste vytŕčať z davu. Okrem vyplnenia jednoduchej prihlášky je vašou úlohou natočiť 60 sekundové reprezentačné video, v ktorom musíte ukázať, že vy ste tí praví. Zo všetkých prihlásených postúpi do užšieho výberu v prípade Slovenska minimálne 8 tímov, maximálne však 25% z celkového počtu účastníkov. (viď bod 6.1 Pravidlá účasti). Spomedzi finalistov porota následne vyberie dvoch najlepších, ktorí sa na cestu v apríli vydajú.

Daj si záležať na príbehu

Ruku na srdce, väčšinu hlasov, ktorú dostaneš, bude či už verejnosť alebo porota udeľovať na základe toho, ako ich zaujmeš. Okrem kvality by video malo aj rozprávať príbeh. Preto si nenechávaj natáčanie na poslednú chvíľu, ale skús tomu venovať čas. Čím je váš tím špecifický, aké sú vaše prednosti? Necháte sa nahovoriť na každú šialenosť, radi športujete, spievate, fotíte, točíte šialené videá, komunikujete na sociálnych sieťach, alebo ste dobrí v niečom inom? Nájdite svoje silné stránky a nebojte sa ich ukázať.

Participants start at Red Bull Can You Make It in Florence, Italy on April 12th, 2016. // Armin Walcher / Red Bull Content Pool

Vizuál predáva

Nemenej dôležitá je tiež vizuálna stránka. Nemusíš si najímať profesionálnu techniku ani celý filmový štáb. Pekné fotky, či videá vieš v dnešnej dobe zhotoviť aj pomocou smarftónov, stačí iba pozorné oko. Ak sa nejaký záber nepodarí hneď na prvú, natočte scénu znova. Sústreď sa na vyváženú kompozíciu, pozri sa, či v pozadí nie sú rušivé prvky a podobne.

Bude vám čo závidieť?

Mysli na to, že počas celého týždňa cestovania vás bude sprevádzať štáb Red Bull TV, plus budete musieť prispievať na svoj tímový blog vlastnými fotkami a videami. Vaši sledovatelia sa chcú taktiež zabaviť, takže bude iba fajn, ak ste typy, ktoré ich rozosmejú a ukážu, čo všetko sa dá za takýto šialený týždeň stihnúť.

Viac inšpiratívnych tipov od minuloročných účastníkov hľadaj tu. Prečítaj si na redbull.sk aj tom, čo všetko sa súťažiacim podarilo za plechovky vybartrovať. Ak si trúfaš, neváhaj, lebo čas sa kráti. Registruj sa ešte dnes na www.redbullcanyoumakeit.com.

Zdroj: TS