Zuzana Smatanová berie “DVERE“ maximálne osobne!

Na svete je nový singel Zuzany Smatanovej! Práve dnes má premiéru nová skladba s názvom „DVERE“. Charizmatická speváčka pripravila pre svojich fanúšikov nielen novú skladbu, ale aj celý album. Horúca novinka  s rovnakým názvom vyjde už o dva týždne.

Zuzana Smatanová

Zuzana Smatanová začala na novom albume pracovať začiatkom tohto roka. Producentsky sa ho opäť ujal Maroš Kachút, ktorý produkoval doteraz všetky Zuzanine albumy od roku 2003. Speváčka, skladateľka a textárka tvorila tentokrát nielen na gitare, ale aj na klavíri. Prvou ochutnávkou v poradí piateho albumu multitalentovanej hudobníčky je práve titulná skladba „Dvere“, ktoré sú pre Zuzanu Smatanovú symbolické: „Dvere“ boli asi piatou pesničkou v poradí, ktorú som zložila. Dvere znamenajú prechod, sú vstupom do nových dimenzií. Aj ja som prešla pomyselnými dverami, či už hudobne, textovo, ale aj osobnostne niekam inam. Napriek tomu viem, že som to stále ja. Cítim, že som zrelšia a na mnohé veci sa už pozerám úplne inak, ako doteraz…“

Zuzana Smatanová

Absolútna Zlatá slávica sa od vydania posledného dvojalbumu Gemini zmenila. 27-ročná multiinštrumentalistka sa za dva roky plných skúseností posunula nielen  hudobne, ale aj v súkromí.  

Zuzana Smatanová

„Album „Dvere“ je pre mňa neuveriteľne pravdivý. Zakázala som si písať o veciach, ktoré som nezažila, ktoré by boli len výplodom mojej fantázie. Chcela som zo seba dostať maximum niečoho osobného… Dokonca vznikli pesničky, o ktorých som vedela, že sa na album nezmestia. Ale len pre úľavu som ich musela dopísať, aby som sa toho dotieravého pocitu zbavila,“ s úsmevom hovorí  Zuzana.

Zuzana Smatanová

Nové skladby nahrávala Zuzanina kapela v zložení Maroš Kachút, Palo Smolka, Braňo Jelen a Dušan Kulich. Na husle  zahral hosť – producent a skladateľ Slavo Solovic. Na nový album nafotila obľúbená speváčka špeciálne fotografie. Ich autorom je fotograf Jakub Gulyás a o styling sa postaral návrhár Boris Hanečka. Výsledok fotografovania budú mocť  fanúšikovia obdivovať v booklete, ktorý vytvorila Zuzana Smolková. Najnovšie hudobné dielo Zuzany Smatanovej sa na trhu objaví 24. októbra!

Zuzana Smatanová - DVERE

Zdroj: Propagandahouse s.r.o.
Publikoval: Redakcia GREGI.NET