Zúčastnite sa súboja, ktorého víťazom budete vy – navštívte Bratislavskú swingovú tančiareň!

Nad Starou tržnicou v Bratislave sa opäť zmráka. Hudobníci orchestra Bratislava Hot Serenaders sa už nekompromisne pripravujú na Odřeja Havelku a jeho Melody Makers. Znovu sa totiž postavia proti sebe pri veľkom tanečnom parkete a budú bojovať o vašu priazeň. Najlepšie je na tom to, že víťaza si vôbec nemusíte vyberať. Zatancovať si tak môžete rovnako intenzívne na hot jazz ako aj pri rytme swingu, a samozrejme aj slovenské tangá.

Big Band Battle je názov tradície, ktorá presiahla bariéry času a miesta. Vďaka tomu sa americká hudobná bitka pochádzajúca z 30. a 40. rokov minulého storočia môže odohrať práve v metropole Slovenska na začiatku nového milénia. Konkrétnejšie, Bratislavská swingová tančiareň opäť vypukne 30. októbra o 19.00h., keď v Starej tržnici bude hrať hot-jazzový orchester Bratislava Hot Serenaders proti Ondřejovi Havelkovi a jeho Melody Makers.

Na vojnu dobových melódií s patričnou výzdobou a šikovnými tanečníkmi sa môžete právom tešiť, pričom sa vôbec nemusíte báť nevraživosti medzi umelcami. Hoci ide o prestíž a každý z nich chce byť pre vás ten najlepší, celý tanečný večer v podstate nemá iného víťaza okrem vás. Môžete zažiť starostlivo prepracované aranžmány swingu v jeho najväčšej sile, ale aj v jeho začiatkoch, keď to bol ešte hot-jazz.

Práve korene dominantného žánra začiatkov 20. storočia vám predvedie Bratislava Hot Serenaders, zoskupenie 19-ich hudobníkov na čele s trubkárom Jurajom Bartošom. Aj vďaka jeho vedúcej pozícii sú v tejto partii už 24 rokov takmer tí istí ľudia. Je to teda jedna z hlavných záruk osvedčenej zábavy. Rovnocenným protipólom je spevák, herec, režisér a scenárista Ondřej Havelka, ktorého sprevádza 14 hudobníkov pod názvom Melody Makers. Tí ťažia zo všetkého, čo je populárny swing z medzivojnového obdobia.

Dámy, nezabudnite si u kaderníčky vypýtať vlnu 20. rokov a aby páni ladili so svojimi polovičkami, čaká na nich Barber Corner v spolupráci s certifikovaným holičom Martinom Peškom. Rezident holičstva Gentleman’s World upraví pánskym návštevníkom účes zdarma a na štýl pánov Bartoša či Stančíka. Tých totiž strihá už zopár rokov. O všetko ostatné, napríklad aj o fotenie na pamiatku alebo tanečné prekvapenia, sa postará Bratislavská swingová tančiareň.  Podujatie finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj.

Vstupné:
Vozíčkári – 9 eur / doprovod vozičkára – 25 eur
Miesto na balkóne pre držiteľov ZŤP preukazu (okrem vozičkárov), študentov a dôchodcov–25 eur
Miesto na balkóne – 29 eur
Miesto na prízemí – 35 eur

Vstupenky: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21489 
FB event: https://www.facebook.com/events/1614057978844666/ 
Ďalšie informácie: www.serenaders.sk, www.melodymakers.cz

11111910_10153022209695946_440024257291521976_o

Zdroj: Matej Salek